Наша історія Адміністрація Структура Навчання в академії Клінічна робота Корисні посилання Контакти
 Факультеты, кафедры
 Завідувач кафедри - д.м.н., професор Гризодуб Василь Іванович
Кафедра ортопедичної стоматології та ортодонтії дорослих

Кафедра заснована у 1923 р., її очолив професор Л.М. Лінденбаум . Починаючи з 1931 року на кафедрі почали підвищувати свою кваліфікацію лікарі-стоматологи з вищою освітою.

У 1965 р. уперше за історію Українського інституту удосконалення лікарів для викладання ортопедичної стоматології було створено окрему кафедру, яку очолив М.А. Нападов.

Заслужений винахідник СРСР, д.мед.н., професор М.А. Нападов керував кафедрою до 1992 р., з 1992 по1995 – доцент О.П. Голубничий. З 1995 по теперішній час кафедрою завідує доктор медичних наук, професоp Гризодуб   B  .  I  .

Клінічна база кафедри - Харківська обласна стоматологічна поліклініка (ХОСП), Республіканський центр стоматологічної імплантології (РЦСІ), багатопрофільна клініка «Доктор Алекс», ФОП “Сторожев”.

Штат кафедри:   Зав. каф. - д.мед.н., проф. Гризодуб В.І.

Доценти: Голубничий О.П., Жуков К.В., Безсонов В.І.,Сторожев В.А., Данилов П.І., АлтунінаС.В., Гризодуб Є.В., Гризодуб Д.В.,   Гордієнко С.А., Іваніщенко Л.О., Баян А.М., Ткаченко Ю,В.

Асистенти: Варв'янський П.Ю.,   Бадалов Р.М.

Співробітниками кафедри розроблені основні вітчизняні конструкційні та допоміжні стоматологічні матеріали: самотвердіючі пластмаси, базисні пластмаси, різноманітні гарнітури штучних пластмасових зубів (у тому числі для беззубих щелеп, дітей), воскові композиції, відбиткові матеріали. Пластмаса для виготовлення незнімних протезів носить ім`я М.А. Нападова. Також були розроблені високоефективні методи підвищення біологічної індиферентності знімних пластинкових протезів, спосіб шинування при пародонтозі, коронкознімач, багаточисельні ортодонтичні апарати, пристрій для визначення податливості слизової оболонки порожнини рота, методи конструювання штучних зубних рядів, оклюзійних поверхонь, лікарська форма для введення лікарських речовин та анестетиків у тверді тканини зуба.

Складені методичні розробки і вказівки до практичних і семінарських занять, лекцій. В процесі навчання використовуються сучасні педагогічні технології. Співробітники кафедри є постійними учасниками регіональних та міжнародних наукових (науково-практичних конференцій).

Кафедра проводить цикли передатестаційної підготовки, стажування та спеціалізації за фахом “Ортопедична стоматологія”, цикли тематичного удосконалення. В останні   роки проводяться виїзні цикли в ряд областей України. З 2002 року проводяться цикли спеціалізації по ортопедичній стоматології та за спеціальністю ортодонтія. Завідуючий   кафедрою, доценти та асистенти кафедри проводять клінічний консультативний прийом у   поліклініках м. Харкова.

Адреса: Салтівське шоссе, 268, тел. 711-04-60,

КЗОЗ ХОСП,  вул. Трінклера, 6

План підвищення кваліфікації кафедри Ортопедичної стоматології та ортодонтії дорослих на 2017 рік

українська  
25.02.2020
У лютому 2020 року в Харківській медичній академії післядипломної освіти українським Органом сертифікації системи менеджменту якості був проведений незалежний зовнішній аудит та виданий сертифікат на систему менеджменту якості ISO 9001, що відповідає вимо
18.02.2020
10 лютого міжнародна громадськість відзначила Міжнародний день боротьби з епілепсією. Співробітники кафедри неврології і дитячої неврології ХМАПО і кафедри психіатрії ХМАПО взяли активну участь в організації та проведенні заходу в Харкові.
14.02.2020
Разультати голосування у другому турі виборів ректора ХМАПО
07.02.2020
Протокол виборчої комісії з виборів керівника закладу вищої освіти ХМАПО
07.02.2020
Протокол організаційного комітету щодо проведення другого туру виборів ректора ХМАПО