Наша історія Адміністрація Структура Навчання в академії Клінічна робота Корисні посилання Контакти
 Факультеты, кафедры
 Завідувач кафедри - професор Вороньжев Ігор Олександрович

Кафедра р ентгенології та дитячої рентгенології  .

Єдина в нашій країні кафедра рентгенології дитячого віку була організована проф. Михайлом Івановичем Спузяком в січні 1991 року. В штат кафедри з кафедри рентгенології перейшли доц., к.м.н. І.О. Крамний, ас., к.м.н. Л.М. Біла і ас. В.М. Литвиненко і ас. П.І. Кущ.

Основною базою кафедри була і є 17 багатопрофільна клінічна лікарня (в той час МСЧ заводу Малишева). Крім того, базами кафедри були Український НДІ охорони здоров’я дітей і підлітків, обласна дитяча клінічна інфекційна лікарня, міський дитячий гастроентерологічний центр на базі 19 клінічної дитячої лікарні. В складі 17 лікарні є два дитячих соматичних відділення і дитяче міське травматологічне відділення.

Головним завданням кафедри було підвищення кваліфікації лікарів-рентгенологів дитячих лікувально-профілактичних закладів та центральних районних лікарень, а також підготовка спеціалістів високої кваліфікації через клінічну ординатуру і аспірантуру.

Протягом майже 25 років свого існування змінювались і назва кафедри і її штати. В 2005 році кафедра була перейменована на кафедру загальної та педіатричної рентгенології. В 2007 році рішенням ректорату Харківської медичної академії післядипломної освіти  кафедра загальної та педіатричної рентгенології була об’єднана з кафедрою променевої діагностики в єдину кафедру променевої діагностики, завідувачем якої за конкурсом був вибраний проф. М.І. Спузяк. Михайло Іванович очолював кафедру до своєї раптової смерті 10 вересня 2013 року. Після цього кафедра променевої діагностики знову була розділена на кафедру променевої діагностики і кафедру рентгенології і дитячої рентгенології. З 1 квітня 2014 року кафедру рентгенології і дитячої рентгенології очолює доктор медичних наук професор Ігор Олександрович Вороньжев.

В різні часи на кафедрі працювали: асистент, потім доцент і професор О.П. Шармазанова, доц. Л.М.Біла,, асистент, потім доцент І.О. Вороньжев, асистент, потім доцент Р.Ю. Чурилін, канд. мед. наук асистент Л.М. Левітська, асистент канд. мед. наук В.В. Шаповалова, асистент Ю.А. Коломійченко,

На кафедрі навчались в клінічній ординатурі і аспірантурі проф. І.О. Вороньжев, доц. М.О. Бортний, доц. Р.Ю. Чурилін, доц. Ю. А. Коломійченко, ас. канд. мед. наук Н.С. Лисенко, С. Е. Баржеєв, С.О. Степаненко, Ю.А. Змієнко, О.В. Максимішин, Т.В. Морозова, О.П. Сорочан та ін.

В теперішній час на кафедрі рентгенології і дитячої рентгенології, очолюваній проф. І.О. Вороньжевим, працюють доц.   Н.С. Лисенко, доц. Р.Ю. Чурилін, доц. Ю.А.Коломійченко, доц. В.О. Стегній,  асистент канд. мед. наук О.Л. Алтухов, асистент Д.В. Сергеєв, ас. О.П. Сорочан, ас. Н.А. Маміконова, ас. С.М. Пальчик .

Кафедра проводить навчання як лікарів-рентгенологів, так і лікарів і лікарів-інтернів інших фахів. За роки існування на кафедрі навчались лікарі як з України, так і Росії, Казахстану, Литви, Грузії, Лівану, Палестини, Судану, Сирії і ін. За роки свого існування кафедра проводила виїзні цикли майже в усіх обласних центрах України: Львові, Сумах, Тернополі, Чернівцях, Івано-Франківську, Житомирі, Луганську, Севастополі, Луцьку, Дніпропетровську, Кіровограді, Черкасах, Керчі, Ужгороді і ін.    

Кафедрою проводяться наступні цикли :

  ПАЦ «Рентгенологія»;

Спеціалізація «Рентгенологія» тривалість 3 міс для лікарів після навчання в інтернатурі;

Цикли ТУ: «Диференційна променева діагностика органів дихання і середостіння»; «Променева діагностика в педіатрії»; «Променева діагностика в неонатології», «Променева діагностика захворювань молочних залоз», «Променева діагностика легеневого і поза легеневого туберкульоза», «КТ в діагностиці онкологічних захворювань грудної і черевної порожнини» і ін.

  Крім того, кафедрою розроблений навчальний план циклу ТУ «Особливості викладання променевої діагностики лікарям-інтернам» і видані методичні рекомендації для керівників заочних баз.

Основними напрямками наукової діяльності кафедри є вивчення патології кістково-суглобової системи і органів дихання і середостіння в віковому аспекті.

За роки існування на кафедрі виконано і захищено 2 докторські і 7 кандидатських дисертації, виконується 1 докторська і 3 кандидатські дисертації. 

  Не зважаючи на відсутність в Україні субспеціальності «педіатрична рентгенологія» кафедра прикладає всі зусилля для розвитку рентгенології в Україні, в т.ч. і педіатричної і для підвищення кваліфікації лікарів з питань променевої діагностики. 


План підвищення кваліфікації кафедри   р ентгенології та дитячої рентгенології на 2019 рік

українська  
25.02.2020
У лютому 2020 року в Харківській медичній академії післядипломної освіти українським Органом сертифікації системи менеджменту якості був проведений незалежний зовнішній аудит та виданий сертифікат на систему менеджменту якості ISO 9001, що відповідає вимо
18.02.2020
10 лютого міжнародна громадськість відзначила Міжнародний день боротьби з епілепсією. Співробітники кафедри неврології і дитячої неврології ХМАПО і кафедри психіатрії ХМАПО взяли активну участь в організації та проведенні заходу в Харкові.
14.02.2020
Разультати голосування у другому турі виборів ректора ХМАПО
07.02.2020
Протокол виборчої комісії з виборів керівника закладу вищої освіти ХМАПО
07.02.2020
Протокол організаційного комітету щодо проведення другого туру виборів ректора ХМАПО