Наша історія Адміністрація Структура Навчання в академії Клінічна робота Корисні посилання Контакти
 Факультеты, кафедры
 Завідувач кафедри - д.м.н., професор Гарюк Григорій Іванович

КАФЕДРА  ОТОЛАРИНГОЛОГІЇ  ТА  ДИТЯЧОЇ  ОТОЛАРИНГОЛОГІЇ

           Організатором і першим завідувачем кафедри був доктор медичних наук, заслужений професор С.М.Компанієць. У 1959 р. протягом трьох місяців завідувачем кафедри був професор Б.А.Шварц. У 1961 р. на цю посаду обирається професор Н.О. Московченко, яка працює завідувачем  до 1988 р.

В 1988 р. був обраний на посаду завідувача кафедри, доктор медичних наук, професор Г.І.Гарюк, заслужений діяч науки та техніки України (2003р.). Основною клінічною базою кафедри є ХМКЛ №30 на 210 ліжок – головний лікар С.О.Самусенко. У штаті кафедри – доктор медичних наук, професор Т.В.Почуєва, кандидати медичних наук, доценти: О.О.Кулікова,   І .В.Філатова, В.М.Губін, О.Ю.Меркулов,  Е.В.Потапов,     А.Б.Бобрусь, кандидати медичних наук, асистенти: Т.І.Шевченко,   Ю.В.Тимошенко, К.Є.Ямпольска,  А.В.Чумакова.

В середньому за рік на кафедрі навчається понад 300 лікарів-курсантів з України. Традиційно навчаються іноземні лікарі з Грузії, Азербайджану, Лівану, Сирії, Марокко, Йорданії, Палестини, Туреччини.

Основними науковими напрямками є вивч ення аеродинаміки носу, підвищення ефективності діагностики та лікування передпухлинних станів, вивчення особливостей запальних процесів ЛОР-органів у хворих на цукровий діабет, розробка методів відновлюваних і реконструктивних операцій носа і зовнішнього вуха, удосконалення ендоскопічних втручань на ЛОР-органах.

 

Цикли, які проводяться на кафедрі:

Інтернатура : “Отоларингологія”,  “Дитяча отоларингологія”

Спеціалізація за фахом: “Отоларингологія”, “Дитяча отоларингологія”.

Цикли Тематичного удосконалення::

·   Невідкладна допомога в ЛОР-практиці  (для отоларингологів, дитячих отоларингологів).

·   Сучасні проблеми отоларингології і нові методи немедикаментозного лікування (кріо-, ультразвукова і лазерна хірургія) (для отоларингологів, дитячих отоларингологів).

·   Питання ранньої діагностики злоякісних утворень в ЛОР-практиці (для отоларингологів, дитячих отоларингологів, онкоотоларингологів).

·   Невідкладна отоларингологічна допомога в практиці лікарів лікувального та педіатричного профілю.

·   Дослідження ЛОР-органів в практиці сімейного лікаря (для педіатрів, терапевтів).
українська  
19.02.2020
У лютому 2020 року в Харківській медичній академії післядипломної освіти українським Органом сертифікації системи менеджменту якості був проведений незалежний зовнішній аудит та виданий сертифікат на систему менеджменту якості ISO 9001, що відповідає вимо
18.02.2020
10 лютого міжнародна громадськість відзначила Міжнародний день боротьби з епілепсією. Співробітники кафедри неврології і дитячої неврології ХМАПО і кафедри психіатрії ХМАПО взяли активну участь в організації та проведенні заходу в Харкові.
14.02.2020
Разультати голосування у другому турі виборів ректора ХМАПО
07.02.2020
Протокол виборчої комісії з виборів керівника закладу вищої освіти ХМАПО
07.02.2020
Протокол організаційного комітету щодо проведення другого туру виборів ректора ХМАПО