Наша історія Адміністрація Структура Навчання в академії Клінічна робота Корисні посилання Контакти
 Факультеты, кафедры
 Завідувач кафедри - д.м.н., професор Гарюк Григорій Іванович

КАФЕДРА  ОТОЛАРИНГОЛОГІЇ  ТА  ДИТЯЧОЇ  ОТОЛАРИНГОЛОГІЇ

Організатором і першим завідувачем кафедри був доктор медичних наук, заслужений професор С.М.Компанієць. У 1959 р. протягом трьох місяців завідувачем кафедри був професор Б.А.Шварц. У 1961 р. на цю посаду обирається професор Н.О.Москаленко, яка працює завідувачем до 1988 р.

В 1988 р. був обраний на посаду завідувача кафедри, доктор медичних наук, професор Г.І.Гарюк, заслужений діяч науки та техніки України (2003р.).

Базою кафедри є МКЛ №30 на 210 ліжок – головний лікар С.О.Самусенко. У штаті кафедри – доктор медичних наук, доцент Т.В.Почуєва, кандидати медичних наук, доценти:  О.Ю.Меркулов,   І.В.Філатова, О.О.Кулікова, В.М.Губін, О.Г.Гарюк,  ЕВ.Потапов,  кандидати медичних наук, асистенти: Т.І.Шевченко,  А.Б.Бобрусь, А.В.Чумакова, Харченко О.І., Тимошенко Ю.В. 

В середньому за рік на кафедрі навчається понад 300 лікарів-курсантів з України. Традиційно навчаються іноземні лікарі з Грузії, Азербайджану, Лівану, Сирії, Марокко, Йорданії, Палестини, Туреччини.

Основними науковими напрямками є вивчення аеродинаміки носу, підвищення ефективності діагностики та лікування передпухлинних станів, розробка методів відновлюваних і реконструктивних операцій носа і зовнішнього вуха.

За період існування кафедри підготовлено 7 докторів наук, 31 кандидатів медичних наук. За останні 5 років видано 5 монографій, 3 навчальні посібника, надруковано понад 600 наукових праць, внесено понад 300 раціоналізаторських пропозицій, одержано 36 патентів. Співробітники кафедри приймають участь у міжнародних конгресах які проводять провідні вчені США, Франції, Німеччини, Греції.

План підвищення кваліфікації кафедри Отоларингології та дитячої отоларингології на 2017 рік

23.09.2017
Харківська медична академія післядипломної освіти оголошує конкурс на заміщення посад
18.09.2017
У ХМАПО проведено навчання внутрішніх аудиторів
17.09.2017
Всеукраїнська щорічна науково-практична конференція молодих вчених
15.09.2017
На кафедрі наркології ХМАПО завершилась підготовка лікарів на циклі ТУ «Замісна підтримувальна терапія хворих з опіоїдною залежністю».
12.09.2017
Впровадження інформаційного менеджменту в систему організації навчально-методичної роботи кафедр академії