Наша історія Адміністрація Структура Навчання в академії Клінічна робота Корисні посилання Контакти
 Факультеты, кафедры
 В.О. Завідувача кафедри - д.м.н., професор Любченко Ольга Валеріївна
Кафедра стоматології та терапевтичної стоматології         

Кафедра заснована в грудні 1967 року за наказом МОЗ СРСР. Організатором і керівником кафедри до 1998 року був доктор медичних наук, професор В.А. Нікітін, який розробив та впровадив у практику охорони здоров я методики використання низьких та наднизьких температур у стоматології. За розробку метода та кріоінструментів для лікування стоматологічних захворювань у складі авторського колективу В.А. Нікітін був удостоєний звання Лауреата Державної премії України в галузі науки і техніки.

З 1998 по січень 2018 року кафедру очолювала доктор медичних наук професор В.Ф. Куцевляк. З січня 2018 року виконуючою обов'язки завідувача кафедри є  п рофесор, д.мед.н. О.В. Любченко

Штат кафедри

У теперішній час на кафедрі працюють: в.о. завідувача – професор, д.мед.н. О.В. Любченко,  професор, д.мед.н. В.Ф Куцевляк; доценти, кандидати мед. наук: К.В. Божко, І.Є. Велігоря, С.В. Полякова, О.М. Сирота, Н.Б. Циганова,  Л.Ю. Пушкар, Ю.В. Лахтін ; асистенти, кандидати мед. наук:   В.В., Грищенко, О.Є. Іванов, І.В. Циганова, асистенти: Л.О. Ладигіна, Д.В. Безборода, І.С. Бондаренко, Л.М. Карпець, Н.І. Савоста.   Кафедра активно готує молоду зміну: аспірантів, магістрів, клінічних ординаторів.

На кафедрі організована цитологічна лабораторія, де проводиться обстеження стоматологічних хворих і виконується науково-дослідна робота.

Кафедра забезпечена сучасним технічним обладнанням, що дозволяє на високому рівні проводити навчання, лікувальну та наукову роботу.

У навчальному процесі використовуються передові технології викладання, нові форми оптимізації навчального процесу (брейн-ринги, конкурси професійної майстерності, заняття-онлайн з провідних клінік (зокрема  клініки-студії «Аполлонія» Сергія Радлинського).

Лікувально-консультативна робота здійснюється як на основній базі кафедри, так і в районах Харківської області. Щороку співробітники кафедри надають лікувальну і консультативну допомогу 5-9 тисячам стоматологичних хворих. Наукові досягнення кафедри постійно впроваджуються в клінічну практику.

Адреса:

м. Харків, вул. Тринклера, 6. КЗОЗ ХОСП, тел. (057) 705-17-55;

                                                                         тел.факс (057) 705-45-41

E-mail: terdent@med.edu.ua

Основна діяльність кафедри спрямована на підвищення кваліфікації лікарів по наступних розділах:

1.    Передатестаційні цикли за фахом «Стоматологія» і «Терапевтична стоматологія».

2.    Цикли спеціалізації і стажування за фахом «Стоматологія» і «Терапевтична стоматологія».

3.    Цикли тематичного удосконалення двотижневі і місячні: «Сучасні питання терапевтичної стоматології», «Каріозна хвороба і її ускладнення», «Передракові захворювання слизової оболонки порожнини рота і червоної облямівки губ», «Інноваційні технології в стоматології», «Профілактика стоматологічних захворювань».

4.    Інтернатура за фахом «Стоматологія».

Протягом 10 років колектив кафедри разом з лікарями-інтернами здійснює курацію декількох інтернатів міста Харкова, проводячи профілактичні огляди та заходи, санітарно-освітню роботу серед учнів.

За роки існування на кафедрі пройшли навчання більш 17 000 лікарів стоматологічного профілю, близько 1 700 лікарів інтернів, більше 800 лікарів-спеціалістів. Кафедра є відповідальною за підготовку лікарів-інтернів за фахом «Стоматологія», співробітники кафедри приділяють велику увагу цьому розділу роботи, також підвищують кваліфікацію керівникам лікарів-інтернів.

За сумлінну працю співробітники кафедри неодноразово були нагороджені почесними грамотами та отримували подяки.

Випускники кафедри активно працюють не тільки по всій Україні, але й у Туркменії, Казахстані, Литві, Росії, Грузії, Індії, Сирії, Об'єднаних Арабських Еміратах, Лівані, Китаї, Кувейті та Ірані.

Кафедра регулярно проводить навчальні семінари й майстер-класи разом з відомими європейськими компаніями і ведучими вітчизняними виробниками: VDW, Colgate, GSK, PresiDENT, YOTUEL, ВладМиВа, Оксамат-Діпол, Латус (LATUS), Одеська лабораторія біотехнологій.

Співробітниками кафедри постійно втілюються у навчальний та лікувальний процеси сучасні технології. К олектив кафедри має потужній інтелектуальний потенціал, що дозволяє розробити та впровадити нові наукові ідеї в практику, в повній мірі здійснювати лікувальну і навчально-методичну роботу відповідно до сучасних вимог.

Колектив кафедри співпрацює з Фізико-технічним інститутом низьких температур НАН України, інститутом Проблем кріобіології і кріомедицини НАН України, інститутом медичної радіології, центральним науково-дослідним інститутом лікарських засобів, НДІ мікробіології та імунології ім. І.І. Мечникова, підприємством Латус (LATUS) і «ВладМиВа».


Вельмишановні колеги!Запрошуємо Вас  на урочисте святкування  з нагоди 50-річчя  кафедри стоматології та  терапевтичної стоматології  Харківської медичної академії післядипломної освіти  під патронатом  ГО «Харківське обласне відділення Асоціації стоматологів України»  та  ГО «Стоматолог»


Подія відбудеться  17 листопада 2017 року  о 13.00 години.


Місце проведення  КЗОЗ «Обласна стоматологічна поліклініка», конференц-зала


Оргкомітет 

(057) 705-17-55

(057) 705-45-41


Email: terdent@med.edu.ua

 

План підвищення кваліфікації кафедри Стоматології та терапевтичної стоматології на 2018 рік

19.05.2018
Слухачі ХМАПО взяли участь у круглому столі Міжнародного науково-практичного медичного форуму «Медицина України – європейський вибір»
17.05.2018
Україномовна компетентність викладача
16.05.2018
Науково-практична конференція
06.05.2018
Зустріч з Надзвичайним Повноважним Послом Лівану
04.05.2018
“Кращий за фахом -2018”