Наша історія Адміністрація Структура Навчання в академії Клінічна робота Корисні посилання Контакти
 Факультеты, кафедры
 Завідувач кафедри - професор Велигоцький Микола Миколайович

КАФЕДРА ТОРАКО-АБДОМІНАЛЬНОЇ ХІРУРГІЇ

Кафедра була організована в 1959 році видатним хірургом, вченим, організатором охорони здоров'я, Героєм України, Героєм Соціалістичної праці, академіком НАН і АМН України О.О.Шалімовим. Учнями школи О.О.Шалімова в цей період були такі відомі хірурги та анестезіологи, як професори В. Т. Зайцев, Б. М. Даценко, А. Г. Винниченко, А.К.Флорікян, В. А. Аркатов, А . X . Шаманов, В. А. Ш усь, Н. Л. Володось, О. В. Бутенко, С. А. Душанін, А. А. Безпальчий, В. В. Звєрєв, В. Т. Дубик, Є. П. Яроцька та інші. З 1970 по 1981г.г. кафедрою завідував проф. А.Г.Вінніченко, який зробив великий внесок у розвиток хірургії стравоходу та шлунка. З 1982 по 1988 р.р. - кафедрою завідував проф. А. К. Флорікян. Наукова тематика на кафедрі доповнилася питаннями торакальної хірургії, травми грудей та живота.

З 1988 року і до теперішнього часу кафедру очолює лауреат Державної премії України, заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор М. М. Вел и гоцький. Клінічними базами кафедри є: Харківська міська клінічна лікарня швидкої та невідкладної медичної допомоги, торакоабдоминальне відділення військового ш п и талю і торакальні хірургічні відділення 13- ї міської лікарні. На базах кафедри відкриті міський центр торакоабдомінальної хірургії та пульмонологічний центр хірургічного профілю. Сьогодні в штаті кафедри 1 професор: М.М. Вел и гоцький, 6  доцентів -   А. С. Трушин і В. В. Комарчук, А. В. Горбуліч, С. Е. Арутюнов,  І.В. Тесленко,  Г.Н.Урсол,  5  асистентів - кандидати медичних наук  А. І. Сероштанов, М.В. Клименко, В. В. Сирота, А. А. Шептуха, Є.В. Комарчук. 

На кафедрі підготовлено 14 докторів і 45 кандидатів медичних наук, пройшли навчання 28 аспірантів, 37 клінічних ординаторів. Видано атлас і 19 монографій, опубліковано більше 1000 наукових статей, отримано 54 авторських свідоцтва та патенти. На кафедрі розробляються нові методики езофагопластіки; панкреатодуоденальної резекці; органозберігаючі методи в хірургії ускладнених гастродуоденальних виразок. Ці роботи відзначені Державною премією України 1990 року. Удосконалюються методики оперативних втручань на легенях і середостінні, розробляються питання хірургічної тактики при торакоабдомінальній травмі. Впроваджені сучасні відеолапароскопіческіх операції при ахалазії стравоходу, грижах стравохідного отвору діафрагми і важких формах гастроезофагеальної рефлюксної хвороби.

На кафедрі встановлена телекомунікаційна система, що дозволяє вести пряму трансляцію оперативних втручань в навчальні кімнати з операційно ї та проводити дистанційне навчання лікарів на виїзних циклах в Сумах, Полтаві, Кіровограді. Кафедрою регулярно проводяться науково-практичні конференції: «Актуальні питання торакоабдомінальної хірургії» і майстер-класи. Вперше в Україні проведена в Кіровограді Європейська школа торакальних хірургів, організована асоціація торакальних хірургів Харківської області. За останні десятиліття співробітники кафедри брали участь у роботі міжнародних конгресів хірургів в Швейцарії, Швеції, Туреччини, Португалії, Іспанії, Австрії, Франції, Данії, Італії, Чехії, Англії, Греції, а також у роботі більшості практичних конференцій, з'їздів і пленумів хірургів СНД і Україна. Кафедра продовжує розвивати традиції, закладені А.А.Шалімовим в найбільш складних розділах торакоабдомінальної хірургія.

План підвищення кваліфікації кафедри Торако-абдомінальної хірургії на 2018 рік
19.01.2018
До 100-річчя з дня народження академіка О.О. Шалімова
18.01.2018
В ХМАПО 16.01.2018 відбувся навчально-методичний семінар для викладачів Академії «Сучасні вимоги до складання індивідуального плану викладача».
18.01.2018
Асистенту кафедри травматології, анестезіології та військової хірургії ХМАПО ПУСТОВОЙТ Катерині Борисівні була присуджена премія Президента України
11.01.2018
Завідувач кафедри ультразвукової діагностики ХМАПО професор Абдуллаєв Р.Я. прийняв участь у міжнародній конференції у м. Чікаго, США
11.01.2018
Кафедру педагогіки, філософії та мовної підготовки ХМАПО відзначено дипломом НАПН України.