Наша історія Адміністрація Структура Навчання в академії Клінічна робота Корисні посилання Контакти
 Факультеты, кафедры
 Завідувач кафедри - професор Велигоцький Микола Миколайович

КАФЕДРА ТОРАКО-АБДОМІНАЛЬНОЇ ХІРУРГІЇ

Кафедра була організована в 1959 році видатним хірургом, вченим, організатором охорони здоров'я, Героєм України, Героєм Соціалістичної праці, академіком НАН і АМН України О.О.Шалімовим. Учнями школи О.О.Шалімова в цей період були такі відомі хірурги та анестезіологи, як професори В. Т. Зайцев, Б. М. Даценко, А. Г. Винниченко, А.К.Флорікян, В. А. Аркатов, А . X . Шаманов, В. А. Ш усь, Н. Л. Володось, О. В. Бутенко, С. А. Душанін, А. А. Безпальчий, В. В. Звєрєв, В. Т. Дубик, Є. П. Яроцька та інші. З 1970 по 1981г.г. кафедрою завідував проф. А.Г.Вінніченко, який зробив великий внесок у розвиток хірургії стравоходу та шлунка. З 1982 по 1988 р.р. - кафедрою завідував проф. А. К. Флорікян. Наукова тематика на кафедрі доповнилася питаннями торакальної хірургії, травми грудей та живота.

З 1988 року і до теперішнього часу кафедру очолює лауреат Державної премії України, заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор М. М. Вел и гоцький. Клінічними базами кафедри є: Харківська міська клінічна лікарня швидкої та невідкладної медичної допомоги, торакоабдоминальне відділення військового ш п и талю і торакальні хірургічні відділення 13- ї міської лікарні. На базах кафедри відкриті міський центр торакоабдомінальної хірургії та пульмонологічний центр хірургічного профілю. Сьогодні в штаті кафедри 1 професор: М.М. Вел и гоцький, 6  доцентів -   А. С. Трушин і В. В. Комарчук, А. В. Горбуліч, С. Е. Арутюнов,  І.В. Тесленко,  Г.Н.Урсол,  5  асистентів - кандидати медичних наук  А. І. Сероштанов, М.В. Клименко, В. В. Сирота, А. А. Шептуха, Є.В. Комарчук. 

На кафедрі підготовлено 14 докторів і 45 кандидатів медичних наук, пройшли навчання 28 аспірантів, 37 клінічних ординаторів. Видано атлас і 19 монографій, опубліковано більше 1000 наукових статей, отримано 54 авторських свідоцтва та патенти. На кафедрі розробляються нові методики езофагопластіки; панкреатодуоденальної резекці; органозберігаючі методи в хірургії ускладнених гастродуоденальних виразок. Ці роботи відзначені Державною премією України 1990 року. Удосконалюються методики оперативних втручань на легенях і середостінні, розробляються питання хірургічної тактики при торакоабдомінальній травмі. Впроваджені сучасні відеолапароскопіческіх операції при ахалазії стравоходу, грижах стравохідного отвору діафрагми і важких формах гастроезофагеальної рефлюксної хвороби.

На кафедрі встановлена телекомунікаційна система, що дозволяє вести пряму трансляцію оперативних втручань в навчальні кімнати з операційно ї та проводити дистанційне навчання лікарів на виїзних циклах в Сумах, Полтаві, Кіровограді. Кафедрою регулярно проводяться науково-практичні конференції: «Актуальні питання торакоабдомінальної хірургії» і майстер-класи. Вперше в Україні проведена в Кіровограді Європейська школа торакальних хірургів, організована асоціація торакальних хірургів Харківської області. За останні десятиліття співробітники кафедри брали участь у роботі міжнародних конгресів хірургів в Швейцарії, Швеції, Туреччини, Португалії, Іспанії, Австрії, Франції, Данії, Італії, Чехії, Англії, Греції, а також у роботі більшості практичних конференцій, з'їздів і пленумів хірургів СНД і Україна. Кафедра продовжує розвивати традиції, закладені А.А.Шалімовим в найбільш складних розділах торакоабдомінальної хірургія.

План підвищення кваліфікації кафедри Торако-абдомінальної хірургії на 2018 рік
19.05.2018
Слухачі ХМАПО взяли участь у круглому столі Міжнародного науково-практичного медичного форуму «Медицина України – європейський вибір»
17.05.2018
Україномовна компетентність викладача
16.05.2018
Науково-практична конференція
06.05.2018
Зустріч з Надзвичайним Повноважним Послом Лівану
04.05.2018
“Кращий за фахом -2018”