Наша історія Адміністрація Структура Навчання в академії Клінічна робота Корисні посилання Контакти
 Факультеты, кафедры
 Завідувач кафедри - д.м.н., професор Козуб Микола Іванович

КАФЕДРА АКУШЕРСТВА І ГІНЕКОЛОГІЇ №2

Кафедра акушерства та гінекології №2 ХМАПО заснована в січні 1991 р., завідувачем кафедри була к.м.н., доц. Л.В. Снопкова по січень 2002 р. З лютого 2002 р. по даний час – д.м.н., проф. М.І. Козуб.

Штат кафедри: 1 професор, 6 доцентів, 3 асистенти, 2 ст. лаборанти.

Завідувач кафедри – д.м.н., проф. Козуб Микола Іванович (академік  УАН, член Європейської  асоціації гінекологічної ендоскопії, член Української асоціації лікарів акушер - гінекологів), автор 176 наукових праць, в тому числі 16 патентів України, 4 монографій, 2 навчальних посібників з грифом МОН та МОЗ України, 2 національних підручників.

            Кафедра  акушерства та гінекології №2 ХМАПО розташована на  базі

КЗОЗ «Харківського міського клінічного пологового  будинку № 2 ім.М.Х.Гельферіха».

Навчальна робота кафедри

         За час існування на кафедрі акушерства та гінекології №2 ХМАПО захищено 9 кандидатських (доктора філософії) дисертацій, пройшли підвищення кваліфікації  понад  3000 лікарів  акушерів-гінекологів, підготовлено 20 клінічних ординаторів, з них 10 – іноземні громадяни,  два магістра. З 1998р. пройшли спеціалізацію по акушерству і гінекології  понад 760 сімейних лікарів.

      Співробітники кафедри проходили стажування в провідних клініках  Німеччини, Франції та США. Також співробітники кафедри підвищували кваліфікацію з трансплантології, хірургії, онкогінекології, фізіотерапії. Отриманий досвід  успішно  використовується  в  практичній  і  навчальній  роботі.  На  базі  кафедри впроваджені  в  практику  всі  види  ендоскопічної  допомоги  в  гінекології  з  використанням  сучасних  медичних  технологій:  радіохвильової  енергії, ультразвукової енергії, променевої та аргонової  коагуляції.  Використовується  сучасна  ендоскопічна  апаратура  фірми  Strykеr  (США).     В  навчальному   процесі  навички  володіння   технікою  ендоскопічних  втручань  лікарями-курсантами  відпрацьовуються  з допомогою  тренажера  фірми  Karl S torz  (Німеччина). 

Кафедра проводить навчання лікарів на циклах:

1)     Тематичного удосконалення:

-          “Актуальні питання   акушерства і гінекології”;

-          “Невідкладна допомога в акушерстві і гінекології”;

-          “Екстрагенітальна патологія в акушерстві і гінекології”;

-          “Реабілітація генеративної функції”;

-          “Амбулаторна акушерсько – гінекологічна допомога в сучасних умовах”;

-          “Питання акушерства та гінекології в практиці сімейного лікаря”;

-          “Ендоскопія в гінекології”.

2)     Передатестаційний цикл: “Акушерство та гінекологія”.

Сфера наукових інтересів колективу кафедри

         Основним сьогоднішнім  напрямком  наукової роботи кафедри є застосування ендоскопії, фізіотерапії, продуктів  біотехнологій в лікуванні та реабілітації генеративної функції у жінок з захворюваннями придатків матки, трубною вагітністю, синдромом передчасного виснаження яєчників.  

Основні наукові здобутки кафедри

       На  кафедрі  розроблені  і  впроваджені  в  Україні  20  запатентованих   ендоскопічних  методів  лікування і  реабілітації   генеративної  функції  у  пацієнток  з  трубно – перитонеальним та ендокринним безпліддям, трубною  вагітністю,  доброякісними  пухлинами та пухлиноподібними утвореннями  яєчників,  з синдромом передчасного виснаження яєчників з  використанням  продуктів  біотехнологій, ендоскопії, фізіотерапії.

Співробітниками кафедри щорічно публікуються 12-15 друкованих робіт, присвячених актуальним питанням акушерства та гінекології у фахових виданнях України та у міжнародних виданнях. Співробітники кафедри співавтори 4 монографій, 2 національних підручників, 2 посібників для слухачів, затверджених МОЗ та МОН України з акушерства та гінекології, сімейної медицини. 

Співробітники кафедри за результатами роботи  виступали з доповідями на Міжнародних конгресах лікарів – ендоскопістів (Москва, 2002р.2004р, 2005р., 2006р., 2007р., 2008р., 2010р., 2011р.; Німеччина, 2004р.; Таїланд, 2009р.; Бельгія, 2014р.; Угорщина, 2015р.; Франція, 2015р.; Польща, 2016р.).

Лікувальна робота кафедри

         Співробітники кафедри  здійснюють консультативну роботу на клінічній базі та закріплених поліклініках м.Харкова. Наукові здобутки кафедри постійно впроваджуються  в клінічну практику.

Колектив кафедри запрошує лікарів акушерів - гінекологів та сімейних  лікарів України, а також інших країн підвищити кваліфікацію з гарантовано  високою якістю отриманих  знань.

Адреса кафедри: проспект Московський, 145, м.Харків, 61038, Україна

  (їхати від залізничного вокзалу, автобусної станції – станція метро «Захисників України»; від Академії – трамвай №8 або  маршрутний автобус №211 э, № 249э  до зупинки «Універмаг Харків»);

Вулиця Юлія Чигирина, 7, м.Харків, 61050, Україна

(їхати від залізничного вокзалу, автобусної станції – станція метро «площа Конституції»;  від Академії – маршрутний автобус №249 э  до зупинки «площа Героїв небесної сотні»);


E-mail ag2 @med.edu.ua  Тел.: (057) 732-68-94, (057) 712 - 35 - 03 

План підвищення кваліфікації кафедри Акушерства та гінекології №2 на 2019 рік

українська  
19.02.2020
У лютому 2020 року в Харківській медичній академії післядипломної освіти українським Органом сертифікації системи менеджменту якості був проведений незалежний зовнішній аудит та виданий сертифікат на систему менеджменту якості ISO 9001, що відповідає вимо
18.02.2020
10 лютого міжнародна громадськість відзначила Міжнародний день боротьби з епілепсією. Співробітники кафедри неврології і дитячої неврології ХМАПО і кафедри психіатрії ХМАПО взяли активну участь в організації та проведенні заходу в Харкові.
14.02.2020
Разультати голосування у другому турі виборів ректора ХМАПО
07.02.2020
Протокол виборчої комісії з виборів керівника закладу вищої освіти ХМАПО
07.02.2020
Протокол організаційного комітету щодо проведення другого туру виборів ректора ХМАПО