Наша історія Адміністрація Структура Навчання в академії Клінічна робота Корисні посилання Контакти
 Факультеты, кафедры
 Завідувач кафедри - професор Ринденко Віктор Григорович

Кафедра травматології, анестезіології та військової хірургії

Кафедра була заснована ректором Харківської медичної академії післядипломної освіти проф. М.І. Хвисюком в 1977 р., який до речі був першим завідувачем, і на той час мала назву «Кафедра  ортопедії, травматології та вертебрології». Це була перша на теренах СРСР кафедра на якій проводилось цикли удосконалення з проблем патології хребта, які на той час були вкрай актуальними через значне відставання вітчизняної науки в цьому напрямку. За короткий час М.І. Хвисюку вдалось створити передову школу з вертебрології, яка провела  глибоке наукове вивчення пошкоджень та захворювань хребта.  В стислі терміни було виконано значне число НДР та захищено докторські (М.О. Корж, Г.І. Фаддєєв, О.С. Чикунов та інш.) та кандидатські дисертації (О.І. Продан, В.В. Фендріков, М.І. Завеля, В.Б. Волков та інш.) Була по суті сформована нова спеціальність – вертебрологія.

На курсах удосконалення та стажування тільки з питань вертебрології пройшли підготовку більш тисячі лікарів, в тому числі 26 іноземних спеціалістів, та відкрито декілька вертебрологічних відділень. 

З квітня 2014р. кафедрою розпочато проведення циклів тематичного удосконалення «Актуальні питання бойових та множинних пошкоджень» для лікарів лікувального профілю.  Кількість слухачів в 2014 р. склала 99 лікаря, з 2015р. – 266. Більшість  циклів проводились як виїзні. У зв’язку з частковою зміною напрямку в роботі кафедри 03.11.2014р. проведено перейменування назви кафедри на «Кафедра травматології, анестезіології та військової хірургії» та почато використання Військово-медичного клінічного центру Північного регіону, як однієї з клінічних баз кафедри з залученням до викладання його спеціалістів. 

Співробітники кафедри:

Завідувач кафедри - професор Ринденко Віктор Григорович.

Завуч кафедри – доцент Ніжегородцев Олексій Освальдович.  

Профессора: Хвисюк Микола Іванович, Хвисюк Олександр Миколайович, Зеленецький Іван Борисович.

Доценти: Бабалян Володимир Олександрович, Коломаченко Віталій Іванович, Кривобок Віктор Іванович, Хвисюк Олексій Миколайович,  Пастух Василь Вікторович, Пустовойт Катерина Борисівна

Асистенти: Брик Руслан Петрович, Сикал Олександр Олександрович, Черепов Дмитро Вікторович, Кальченко А.В., Павлов О.Д.

  Основні напрямки в учбовій роботі кафедри пов’язані з використанням сучасних принципів лікування переломів, наданню допомоги потерпілим з множинними, поєднаними пошкодженнями та бойовими травмами, а також анестезіологічне забезпечення з широкою розробкою методів регіонарного знеболення. Наукові дослідження кафедри проводяться в цих же напрямках та суттєво доповнюються розробками сучасних методів регіонального знеболення.

Виконуються 2 докторські та 4 кандидатських дисертацій по 2-х НДР, одна з них сумісно з Інститутом патології хребта та великих суглобів ім. проф. М.І. Сітенко.

     Щороку кафедрою проводиться більше 30 циклів тематичного удосконалення та передатестаційної підготовки. Основні тематичні цикли такі:

1.      ПАЦ "Ортопедія і травматологія" (для лікарів, які атестуються  на ІІ, І, вищу категорії)

2.      ТУ "Актуальні питання бойових та множинних пошкоджень" (для лікарів лікувального профілю). Куратор зав. кафедрою, проф. Ринденко В. Г.)

3.      ТУ "Актуальні питання множинних та поєднаних пошкоджень" (для ортопедів-травматологів, хірургів, нейрохірургів, анестезіологів). Куратор зав. кафедрою, проф. Ринденко В. Г.)

4.      ТУ «Больові синдроми опорно-рухового апарату, консервативне лікування та ортопедична реабілітація" (для лікарів лікувального профілю). Куратор завуч кафедри, доц. Ніжегородцев О. О.

5.      ТУ «Діагностика та лікування деструктивних пошкоджень опорно-рухового апарату" (для лікарів лікувального профілю). Куратор завуч кафедри, доц. Ніжегородцев О. О.

6.      ТУ "Вроджена та набута патологія опорно-рухової системи у дітей" (для лікарів лікувального профілю). Куратор проф. Зеленецький І. Б.

7.      ТУ "Ендоскопічні методики в ортопедії та травматології" (для ортопедів-травматологів, хірургів). Куратор доц. Хвисюк О. М.)

8.      ТУ "Сучасні оперативні технології в ортопедії та травматології" (для ортопедів-травматологів, хірургів). Куратор доц. Бабалян В. О.

9.      ТУ "Амбулаторне лікування захворювань та пошкоджень опорно-рухового апарату" (для ортопедів-травматологів, хірургів). Куратор асист. Демченко О. В.

10.   ТУ "Лікувальні блокади" (для ортопедів-травматологів, анестезіологів, невропатологів, нейрохірургів, онкохірургів, фізіотерапевтів, рефлоксотерапевтів).  Куратор доц. Коломаченко В. І.

11.     ТУ "Регіональна анестезія та лікувальні блокади" (для лікарів лікувального профілю). Куратор асист. Брик Р. П.

12.    ТУ "Невідкладні стани при бойових та множинних пошкодженнях, анестезіологічне забезпечення та інтенсивна терапія" (для лікарів лікувального профілю). Куратор асист. Чаплинський Р. П.

План підвищення кваліфікації кафедри Травматології, анестезіології та військової хірургії на 2018 рік

19.05.2018
Слухачі ХМАПО взяли участь у круглому столі Міжнародного науково-практичного медичного форуму «Медицина України – європейський вибір»
17.05.2018
Україномовна компетентність викладача
16.05.2018
Науково-практична конференція
06.05.2018
Зустріч з Надзвичайним Повноважним Послом Лівану
04.05.2018
“Кращий за фахом -2018”