Наша історія Адміністрація Структура Навчання в академії Клінічна робота Корисні посилання Контакти
 Факультеты, кафедры
 Завідувач кафедри - д.м.н., професор Малахов Володимир Олександрович

Кафедра медичної реабілітації, спортивної медицини та лікувальної фізкультури


Історія заснування кафедри

З ініціативи ректора ХМАПО професора Хвисюка М.І., рішенням МОЗ СРСР у 1982 р. була заснована кафедра лікувальної фізкультури і лікарського контролю, яка у 1991 р. була реорганізована у кафедру лікувальної фізкультури та реабілітації, з 2000 року – кафедру реабілітації та психотерапії. З січня 2009 року кафедра носить назву кафедри лікувальної фізкультури, спортивної медицини та реабілітації. Засновником кафедри та її керівником до 1999 р. був професор Едуард Миколайович Клепіков. З 1999 по 2006 рік кафедру очолював доктор мед. наук, професор Тарієл Ілясович Ахмедов. З 2006 р. кафедру очолює доктор мед. наук, професор Володимир Олександрович Малахов.

Викладацький склад кафедри

Проф. Малахов В.О., проф. Білецька О.М., д оц. Петренко В.Ю., доц. Спузяк С.М., доц. Федоренко Н.О.,  доц. Шустваль М.Ф. , асистент Волох Ф.О., ас. Міщенко В.К., ас. Тягнигрядко А.К., ас. Гапонов П.К.

Навчальна робота

Кафедра здійснює підготовку лікарів-курсантів на передатестаційних циклах і циклах спеціалізації за фахом «Лікувальна фізкультура», «Лікувальна фізкультура та спортивна медицина», на циклах тематичного удосконалення за напрямком медичної реабілітації та відновлювальної медицини: «Медико-соціальна р еабілітація хворих в умовах поліклініки», «Сучасні лікувально-діагностичні технології в реабілітації», «Комплексна реабілітація інвалідів», «Порушення мови у дорослих в системі нейрореабілітації», «Реабілітація хворих з порушеннями рухів та мови».

           Видавнича діяльність

Основні монографії: «Основи натуропрофілактики і натуротерапії» (Малахов В.О., Завгородня Г.М. та ін.), 2008; «Проблема оксида азоту в неврології» (Малахов В.О., Завгородня Г.М. та ін.), 2009; «Нейрореабілітація» (Малахов В.О., Завгородня Г.М., Федоренко Н.О. та ін.), 2010; «Ішемічний інсульт: обрані сторінки патогенезу та лікування» (Малахов В.О., Завгородня Г.М. та співавт.), 2010; «Реабілітація: немедикаментозні методи відновлення у клінічній і спортивній медицині» (Федоренко Н.О.), 2010; «Проблема м’язової спастичності в нейрореабілітації» ( Малахов В.О., Завгородня Г.М. та ін.), 2011;  «Актуальні проблеми неврології та нейрореабілітації: збірник наукових робіт» (під редакцією проф. Малахова В.О.), 2012; «Теорія і практика медичної реабілітації» (Хвисюк М.І., Хвисюк О.М., Марченко В.Г., Малахов В.О., Федоренко Н.О. та ін.), 2012. Основні навчально-методичні праці, в тому числі в електронному вигляді: «Немедикаментозні методи лікування» (Хвисюк О.М., Малахов В.О., Ахмедов Т.І. і ін.), 2007; «Керівництво з немедикаментозного лікування в клінічній і спортивній медицині» (Хвисюк М.І., Хвисюк О.М., Марченко В.Г., Вітенко І.С., Федоренко Н.О. та ін.), 2010;  «Реабілітація хворих з порушеннями рухів і мови» (Малахов В.О., Завгородня Г.М., Степанченко К.А., Балабуха О.С.), 2010; «Реабілітація хворих із синдромом м'язової спастичності» (Малахов В.О., Завгородня Г.М., Балабуха О.С., Макєєва М.А.), 2010; «Озонотерапія в медичній реабілітації» (Малахов В.О, Ганічев В.В., Завгородня Г.М., Волох Ф.О. та ін.), 2010; «Патологія мови у дорослих з органічними захворюваннями головного мозку» (Малахов В.О, Завгородня Г.М.), 2010; «Керівництво з немедикаментозних методів відновлювальної медицини» (Хвисюк М.І., Хвисюк О.М., Марченко В.Г., Малахов В.О., Завгородня Г.М., Федоренко Н.О. та ін.), 2011.

  Наукова робота

На кафедрі виконується науково-дослідна робота: «Реабілітація хворих неврологічного та соматичного профілю з урахуванням стану імунонейроендокринної системи й особливостей психіки». Основним науковим напрямком кафедри є вивчення патогенетичних механізмів вогнищевих уражень нервової системи з урахуванням стану імунонейроендокринної системи, розробка нових немедикаментозних методів реабілітації цих хворих.

  Лікувальна робота

Викладачами кафедри постійно проводиться лікувально-діагностична робота в базових лікарнях м. Харкова, а також у лікувально-профілактичних і санаторно-курортних закладах Харківської області: міська клінічна лікарня № 8; обласний лікарсько-фізкультурний диспансер; центральна районна лікарня м. Чугуєва Харківської області; Український НДІ протезування, протезобудування та відновлення працездатності; Дорожня клінічна лікарня ст. Харків; санаторій «Бермінводи», клінічний санаторій «Роща».

План підвищення кваліфікації кафедри Медичної реабілітації, спортивної медицини та лікувальної фізкультури на 2019 рік

українська  
18.02.2020
10 лютого міжнародна громадськість відзначила Міжнародний день боротьби з епілепсією. Співробітники кафедри неврології і дитячої неврології ХМАПО і кафедри психіатрії ХМАПО взяли активну участь в організації та проведенні заходу в Харкові.
14.02.2020
Разультати голосування у другому турі виборів ректора ХМАПО
07.02.2020
Протокол виборчої комісії з виборів керівника закладу вищої освіти ХМАПО
07.02.2020
Протокол організаційного комітету щодо проведення другого туру виборів ректора ХМАПО
04.02.2020
Вибори ректора ХМАПО відбудуться 07.02.2020 року з 9:00 до 15:00 у актовій залі учбово-лабораторного корпусу ХМАПО за адресою м.Харків вул. Амосова, 58