16.02.2017
Семінар «Сучасні погляди на лікування захворювань нирок: актуальні проблеми трансплантації»

Запрошуємо Вас взяти участь у роботі науково-медичного семінару «Сучасні погляди на лікування захворювань нирок: актуальні проблеми трансплантації», що відбудеться 20 лютого 2017 року об 11.00 у актовій залі Харківській медичній академії післядипломної освіти (ХМАПО) за адресою: 61176, м. Харків, вул. Амосова, 58 .

На порядку денному – широке коло питань, які планують обговорити провідні спеціалісти Харкова за участю фахівців з Туреччини ( YEDIETEPE UNIVERSITY HEALTHCARE INSTITUTIONS Istanbul / Turkey ).

Нагадаємо, Україна – першою у світі провела трансплантацію нирок (здійснено Ю.Ю. Вороним у 1933 році у Харкові). Пересадку органу було здійснено від щойно померло го чоловіка (6 годин по смерті) 60–років до молодої дівчини 25 років, яка з метою самогубства прийняла хлорид ртуті.

Хронічні хвороби нирок, які приводять до термінальної стадії ниркової недостатності є показанням для застосування замісної терапії – трансплантації нирок – саме цю тезу покладено в основу щорічних зустрічей на науково-практичних семінарах лікарів Харківської академії післядипломної освіти з лікарями і науковцями міста Харкова та клініки YEDIETEPE UNIVERSITY HEALTHCARE INSTITUTIONS Istanbul / Turkey . Темою наукової дискусії стануть й інші питання: чи існує сьогодні зв'язок між базами забору і базами трансплантації? Які хвороби нирок є термінальними для прийняття оперативного рішення? Хто контролює якість проведення операцій? Як довго очікувати відповідної законодавчої бази?

Чому питання трансплантації в Україні є нагальним? – за статистикою щороку в нашій державі пересадки нирок потребує від 2000 до 4000 пацієнтів. Реально ж оперативну допомогу у трансплантаційних центрах отримує близько 100 людей. Існують величезні черги на трансплантацію серед українців, багато пацієнтів знаходяться у листі очікування. Чи потрібна пересадка, чи можна її замінити діалізом, яка тривалість одужання, чи знижується працездатність при цьому? І головне - скільки коштує операція, що дає шанс продовжити життя, в Україні та закордоном?

В Україні працюють медичні центри, які мають ліцензії на трансплантацію – Київ, Донецьк, Харків, Одеса, Запоріжжя, Львів. Яка думка науковців про монополізацію й поширення ринку послуг з трансплантації нирок?

На полях форуму планується проведення   майстер-класів турецьких лікарів ( Prof . Altan Alim , Prof . Zehra Eren ).

В роботі форуму планується організувати міжнародний лікарський семінар. Чи не вперше в Харкові провідні спеціалісти розглядатимуть і обговорюватимуть клінічні ситуації з приводу обрання оптимальної лікарської тактики щодо важкохворих пацієнтів нашого міста.

Організовує захід Харківська медична академія післядипломної освіти – кафедра клінічної патофізіології, топографічної анатомії та оперативної хірургії (зав. каф. д. мед. н. Багмут І.Ю.) спільно з кафедрами онкології та дитячої онкології (зав. каф. д. мед. н., проф. Дудніченко О.С.), загальної, дитячої та онкологічної урології (зав. каф. доцент Антонян І.М.), загальної гігієни та епідеміології (зав. каф. д. мед. н., проф. Карабан О.М.), педагогіки, філософії та мовної підготовки (зав. каф. проф. Касьянова О.М.), інфекційних хвороб (зав. каф. д. мед. н., проф. Малий В.П.).

Завідувач кафедри клінічної патофізіології,

топографічної анатомії та оперативної хірургії ХМАПО

д.мед.н. Багмут Ірина Юріївна

095 476 97 41,  068 072 37 78.

23.08.2017
Шановні колеги! Щиро вітаємо вас з Днем Незалежності України!
29.06.2017
В ХМАПО проведено протипожежне тренування
26.06.2017
В Академії відбувся ІІ (очний) тур олімпіади з англійської мови серед інтернів.
23.06.2017
Заключний структурований іспит лікарів - інтернів за спеціальністю «загальна практика - сімейна медицина»
22.06.2017
Конференція за участі іноземних фахівців, присвячена застосуванню новітніх технологій у практичну діяльність лікаря.