02.11.2017
Харківська медична академія післядипломної освіти розширює діяльність з практично-орієнтованої підготовки

Відпрацювання практичних навиків надання невідкладної допомоги лікарями-інтернами та слухачами циклів підвищення кваліфікації здійснюється в навчально-тренінговому центрі кафедри медицини невідкладних станів і медицини катастроф на багатофункціональних тренажерах з використанням комп’ютерних симуляторів, засобів зупинки кровотечі, відновлення прохідності дихальних шляхів, внутрішньокісткового введення лікарських засобів, іммобілізації та транспортування постраждалих. З метою проведення практичних тренінгів за сучасними стандартами в 2016 – 2017 роках академія додатково закупила навчальне оснащення для навчально-тренінгового центру кафедри на близько 2 млн. грн..

Співробітники академії, в 2016 році в Естонії (м. Тарту) пройшли навчальні курси (англійською мовою) з тактичної медицини за стандартами НАТО (Tactical Combat Casualty Care, Advanced Trauma Life Support, Bleeding Control for the Injured), в березні 2017 р. - 48-годинний курс «Перший на місці події», який проводить ГО «Захист патріотів» (Patriot defense), короткотривалі (12 годин) курси інформації та стажування («Медичне сортування при масових випадках», «Відновлення прохідності дихальних шляхів: надгортанні пристрої, конікотомія», «Евакуація постраждалих з транспортних засобів»), тренінги з тактичної медицини «Основи оперативно-тактичного догляду за пораненими», «Розширений догоспітальний догляд при травмі», 40-годинний курс «Перша допомога при травмі», 12-годинний курс «Навчання населення наданню першої допомоги», та отримали відповідні сертифікати.

За наявності сертифікованих тренерів академією розроблений та проведений 40-годинний «Інтенсивний поглиблений курс відпрацювання практичних навичок при невідкладних станах» (для лікарів-інтернів, лікарів-спеціалістів) та 24-годинний навчальний курс «Підготовка викладачів та викладачів-інструкторів», розроблені навчальні курси: «Перший на місці події», «Перша допомога при травмі», «Домедична допомога при раптовій зупинці серця та загрозливих життю станах» для осіб (водії транспортних засобів, співробітники Національної поліції та Державної служби з надзвичайних ситуацій, військовослужбовці), чия повсякденна діяльність може потребувати надання першої домедичної допомоги при загрозливих життю станах.

Кафедрою медицини невідкладних станів і медицини катастроф в серпні 2017 р. проведений безкоштовний майстер клас з першої допомоги для 100 осіб військової частини Національної гвардії, в липні 2017 р. - безкоштовне 3-денне навчання першій допомозі з урахуванням особливостей при військових  діях капеланів, які від'їжджають у зону АТО.

Академією укладено договір про проведення занять з апеляційним судом Харківської області з навчання на курсі домедичної підготовки «Домедична допомога при раптовій зупинці серця та загрозливих життю станах».

Академія долучилася до всеєвропейського дня «Врятуй життя» і 16 жовтня 2017 р. на базі Центру екстреної медичної допомоги співробітниками кафедри медицини невідкладних станів і медицини катастроф проведена серія безкоштовних майстер класів з допомоги при раптовій зупинці серця.

Співробітники кафедри медицини невідкладних станів і медицини катастроф взяли участь в підготовці команд та були суддями на Харківських змаганнях бригад екстреної медичної допомоги 28 квітня 2017 р, а також взяли участь в підготовці бригад екстреної медичної допомоги до «Сумських медичних ралі-2017» 1 травня - 2 червня 2017 року.

19.01.2018
До 100-річчя з дня народження академіка О.О. Шалімова
18.01.2018
В ХМАПО 16.01.2018 відбувся навчально-методичний семінар для викладачів Академії «Сучасні вимоги до складання індивідуального плану викладача».
18.01.2018
Асистенту кафедри травматології, анестезіології та військової хірургії ХМАПО ПУСТОВОЙТ Катерині Борисівні була присуджена премія Президента України
11.01.2018
Завідувач кафедри ультразвукової діагностики ХМАПО професор Абдуллаєв Р.Я. прийняв участь у міжнародній конференції у м. Чікаго, США
11.01.2018
Кафедру педагогіки, філософії та мовної підготовки ХМАПО відзначено дипломом НАПН України.