26.06.2018
Науково-практична конференція для сімейних лікарів та педіатрів «Сучасний погляд на вирішення проблем профілактики вакцин-контрольованих захворювань в Україні».
22 червня 2018 р. фахівці кафедри поліклінічної педіатрії ХМАПО в межах виїзного циклу ТУ «Поліклінічні аспекти організації профілактичних щеплень та протоколи медичного нагляду за дітьми раннього віку» при підтримці управління  охорони здоров’я Білоцерківської міської ради та керівництва КЗ БМР «Міський центр первинної медико-санітарної допомоги №2» (головний лікар Музиченко Г.М.) провели науково-практичну конференцію для сімейних лікарів та педіатрів «Сучасний погляд на вирішення проблем профілактики вакцин-контрольованих захворювань в Україні».
У вступному слові заступник начальника управління охорони здоров’я БМР Людмила Гадіяк наголосила, що медична реформа вимагає від лікарів первинної ланки постійно покращувати стандарти професійної діяльності відповідно до потреб сфери охорони здоров’я: підтримка громадського здоров’я, профілактика захворювань, раннє виявлення факторів ризику хвороб,  зниження захворюваності, інвалідності, смертності та ін. Профілактика інфекційних захворювань залишається одним із основних напрямків роботи лікарів, яка спрямована на збереження та зміцнення здоров’я населення в сучасних умовах розвитку медичної галузі.

Лікар-інфекціоніст Галина Кухаренко у своїй доповіді ознайомила присутніх із епідеміологічною ситуацією в Білоцерківському районі щодо захворюваності на  вітряну віспу та кір. Лікар підкреслила, що тільки щеплення
є надійним способом захисту від цих най поширених інфекцій.

Презентація лікаря-інфекціоніста МП№3 Людмили Кірпачової  була присвячена клініко-діагностичним алгоритмам ротавірусної інфекції, зокрема у дітей віком від 6 місяців до 2 років. Специфічна профілактика гострого гастроентероколіту запроваджена більш ніж у 140 країнах світу, в Україні - імунізація вкрай обмежена.

Доцент кафедри поліклінічної педіатрії Ірина Лапіна визначила стратегічні напрями імунопрофілактики дітей із порушеннями здоров’я. Це так званий контингент «часто хворіючих дітей», з алергічними проявами та неврологічними  захворюваннями.

Завідувач кафедри поліклінічної педіатрії професор О.А. Цодікова (експерт з вакцинації) наголосила на причинах, що породжує у людей недовіру до вакцинації, висвітлила стан справ з вакцинацією за кордоном та представила досвід кафедри поліклінічної педіатрії щодо створення «Шкіл імунопрофілактики» для батьків.

У заключному слові головний лікар Галина Музиченко  нагадала, що проведення заходів масової та індивідуальної профілактики інфекційних захворювань входить в обов’язки «сімейного лікаря». Важливим напрямом цієї роботи є педагогічне навчання батьків із питань імунопрофілактики та збереження здоров’я дітей різних вікових груп.
Проведена науково-практична конференція, на думку слухачів, має допомогти в організаційно-профілактичній, санітарно-освітній, діагностично-скринінговій роботі лікарів.

02.08.2018
Харківська медична академія післядипломної освіти оголошує конкурс на заміщення посад
21.07.2018
Харківська медична академія післядипломної освіти продовжує співпрацю з постачальником антиплагіатного сервісу