13.05.2019
Науково-практична конференція для сімейних лікарів та педіатрів «Сучасні аспекти вакцинопрофілактики інфекційних захворювань»
Фахівці кафедри поліклінічної педіатрії ХМАПО в межах виїзного циклу ТУ «Диференційна діагностика симптомів та синдромів в поліклінічній педіатрії» (м. Херсон) при підтримці Департаменту охорони здоров’я Херсонської ОДА та Управління ОЗО Херсонської  міської ради 8 травня 2019 р. провели науково-практичну конференцію для сімейних лікарів та педіатрів «Сучасні аспекти вакцинопрофілактики інфекційних захворювань».
У вступному слові головний позаштатний спеціаліст Департаменту охорони здоров’я Херсонської обласної державної адміністрації за напрямком «педіатрія», головний лікар КЗ «Херсонський обласний Будинок дитини», Карчевич Т. Є.  наголосила, що попередження інфекційних хвороб є головною метою системи охорони здоров’я. В будь-якому випадку краще попередити захворювання, ніж лікувати його. Якщо дитині не буда проведена вакцинація організм дитини може бути недостатньо сильним для перемоги над інфекцією і це може призвести до тяжких наслідків.
З доповіддю «Спалах кору в Україні. Запобігти епідемії може тільки вакцинація» виступила експерт з вакцинації завідувач кафедри поліклінічної педіатрії ХМАПО професор Цодікова О.А. (м. Харків). Було підкреслено, що недостатнє охоплення вакцинацією  населення стало основною причиною спалахів епідемії кору в Україні.  Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору — вакцинація. Діти й дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, перебувають у зоні ризику.
Презентація Василенко Н. І., головного позаштатного спеціаліста Департаменту охорони здоров’я  Херсонської  ОДА за напрямком «Дитяча імунологія», завідуючої обласним   центром дитячої імунології КЗ «Херсонська ОДКЛ» «Дітям із хронічними захворюваннями можна і потрібно робити щеплення» була присвячена вакцинації, яка врятувала  мільйони життів. Утім, зараз серед українців існує недовіра до щеплень. Люди свідомо відмовляються від профілактичних щеплень, коли в доступі є якісні вакцини. При цьому спеціаліст надала беззаперечні докази їхньої ефективності та безпеки, навіть при наявності у дитини хронічного захворювання.
У виступі доцента кафедри поліклінічної педіатрії ХМАПО Лапіної І.Г (м. Харків) «НППІ:що треба знати лікарю первинної ланки та батькам» була надана інформацію про несприятливі події після імунізації, зокрема такі, що потребують подальшого розслідування.   Підкреслено, що припинення щеплень або навіть тимчасове зниження охоплення ними загрожує розвитком епідемій. Втім без належного моніторингу безпеки вакцин неможливо реалізувати поставлені завдання.
Завідувач кафедри поліклінічної педіатрії професор О.А. Цодікова провела майстер-клас «Як поліпшити довіру до вакцинації», де наголосила на причинах, що породжує у людей недовіру до вакцинації. Було висвітлено стан справ з вакцинацією за кордоном, зокрема  політику різних країн в напряму підтримки імунопрофілактики інфекційних захворювань, представлено досвід кафедри поліклінічної педіатрії щодо створення «Шкіл імунопрофілактики» для батьків в Харківському регіоні.

18.02.2020
10 лютого міжнародна громадськість відзначила Міжнародний день боротьби з епілепсією. Співробітники кафедри неврології і дитячої неврології ХМАПО і кафедри психіатрії ХМАПО взяли активну участь в організації та проведенні заходу в Харкові.
Разультати голосування у другому турі виборів ректора ХМАПО
07.02.2020
Протокол виборчої комісії з виборів керівника закладу вищої освіти ХМАПО
07.02.2020