30.10.2019
Міжвузівський науково-практичний семінар

Відбувся міжвузівський науково-практичний семінар «Сучасні аспекти клінічної та лабораторної діагностики захворювань нирок та сечовивідних шляхів у дітей» за участі кафедри клінічної лабораторної діагностики Національного Фармацевтичного Університету та кафедри педіатрії Харківської медичної академії післядипломної освіти (29.10.2019р.) на базі КНП «Міська дитяча поліклініка № 23».   Семінар проводиться вдруге, минулого року він був присвячений патології шлунково-кишкового тракту, цього року розглядалася патологія сечовивідних шляхів і нирок у дітей з точки зору клініцистів і фахівців з лабораторної діагностики у вигляді бінарних доповідей.

Семінар побудовано таким чином, що спочатку доповідають клініцисти - співробітники кафедри педіатрії, а потім співробітники кафедри клінічної лабораторної діагностики. Клінічні прояви розглядаються в залежності від етіопатогенетичних чинників, у тому числі тих, які розвиваються по первинно- та вторинно-аутоімунному механізму.

Щодо лабораторної діагностики, то вона має велике прогностичне значення у відношенні наслідків ниркової патології: ХНН (хронічне ушкодження нирок), урогенного сепсису, фіброзу та апоптозу тканини нирок, оцінки швидкості клубочкової фільтрації та канальцієвої секреції, стану нефронів в цілому.

Контингент учасників і слухачів: лікарі-педіатри МДП № 23 і 24, лікарі-інтерни кафедри педіатрії, студенти IV - V курсів ХНФУ, адміністрація лікувальних закладів, співробітники відповідних кафедр, аспіранти, іноземні клінічні ординатори кафедри педіатрії.

Семінар має науково-практичне значення, оскільки розглядає проблему міждисциплінарно, що є цікавим як для клініцистів-педіатрів, так і для фахівців з лабораторної діагностики, які приймали активну участь в обговоренні, було багато запитань.

В подальшому планується проведення подібних заходів, присвячених різноманітним нозологічним формам з клініко-лабораторної точки зору.

06.12.2019
В Харківській медичній академії післядипломної освіти відбулась щорічна науково - практична конференція за участю іноземних фахівців, яка була присвячена застосуванню новітніх технологій у практичну діяльність лікарів.
27.11.2019
ПРОГРАМА-ЗАПРОШЕННЯ Науково-практичної конференції молодих вчених з міжнародною участю Харківської медичної академії післядипломної освіти.
25.11.2019
Програма засідання Харківського товариства анестезіологів, яке присвячено ювілею: 60-річчя кафедри анестезіології та інтенсивної терапії ХМАПО
25.11.2019
Про організацію проведення виборів ректора.
19.11.2019
Міністерство охорони здоров'я України оголошує конкурс з 21 листопада 2019 на заміщення посади ректора Харківської медичної академії післядипломної освіти