12.12.2019
Кафедра анестезіології та інтенсивної терапії ХМАПО відзначила свій 60-річний ювілей.

Наше гасло: DIVINUM OPUS - SEDARE DOLOREM

Наприкінці листопада 2019 року кафедра анестезіології та інтенсивної терапії ХМАПО відзначила свій 60-річний ювілей.

У 1959 році на базі 2-ї міської клінічної лікарні м. Харків – однією з найперших на теренах України – була організована кафедра торакальної хірургії та анестезіології тоді Українського інституту удосконалення лікарів (УІУЛ), м. Харків. Початок становлення кафедри пов’язаний з ім’ям видатного хірурга, вченого, патріота України професора О.О. Шалімова.  Спочатку кадровий склад кафедри був нечисленним: зав. каф. проф. О.О. Шалімов, доцент І.І. Лощенко, асистенти А.Г. Винниченко, В.Т. Зайцев, В.Т. Дубік і Е. П. Яроцька.

У травні 1966 року відповідно до наказу № 287 від 14.04.1966 року прийнято рішення про створення самостійної кафедри анестезіології та реаніматології, яку очолив доцент, к.мед.н. В.А. Аркатов.

Наступником проф. В.А. Аркатова став проф. Звєрєв В. В., який в 1993 р. очолив кафедру на той час вже Харківської медичної академії післядипломної освіти (ХМАПО).

З 2005 року кафедрою завідує професор В.Й. Лисенко. Наукова діяльність співробітників кафедри в 2000-і роки спрямована на підвищення безпеки оперативних втручань у пацієнтів з супутньою серцево-судинною патологією в абдомінальній хірургії, ортопедії і травматології шляхом вдосконалення варіантів анестезії та фармако-метаболічної корекції.

Виконуючи свою роботу у співробітництві з кафедрою анестезіології та інтенсивної терапії ХМАПО, отримали науковий ступень доктора медичних наук: В.Ф. Безпальчій, В.Т. Дубик, Г.А. Шифрін, В.В. Звєрєв, А.А. Сіренко, А.Н. Стащук, З.А. Ткачук, В.Й. Лисенко, І.М. Межірова, М.А. Георгіянц, В.В. Гнатів, В.С. Фесенко, С.В. Курсов, В.І. Коломаченко.

Також на кафедрі захищені 89 кандидатських дисертацій, з них аспірантами - 33, клінічними ординаторами - 25, лікарями практичної охорони здоров'я - 31. За останні 15 років захищено 22 кандидатські і 2 докторські дисертації.

Багато випускників кафедри анестезіології ХМАПО стали завідувачами відділень анестезіології та інтенсивної терапії (на Харківщині та в інших областях України).

Видано 35 методичних рекомендацій, 5 монографій, 12 навчальних посібників. Щорічно кафедра проводить цикли інтернатури, спеціалізації, тематичного удосконалення, передатестаційної підготовки, навчання в клінічній ординатурі, аспірантурі.

За часи роботи на кафедрі пройшли післядипломну медичну підготовку більше 7500 лікарів-курсантів, 98 клінічних ординаторів, 33 аспіранта, 35 іноземних лікарів.

У теперішній час у складі кафедри: завідувач кафедри професор Лисенко В.Й.; доценти кафедри: Карпенко Є.О., Малоштан В.А., Голяніщев М.О.; асистенти: к.мед.н. Ляшко А.Л., к.мед.н. Волошин М. І., к.мед.н. Лобойко К. М.; аспіранти: Морозова Я.В., Трофимович Є.О., Супрун А.С.

Співробітники кафедри беруть активну участь в роботі Товариства анестезіологів Харківщини, Асоціації анестезіологів України, Європейської асоціації анестезіологів, конгресів і з'їздів з міжнародною участю як в Україні, так і за кордоном.

Колектив кафедри отримує інтелектуальне й емоційне задоволення, пов'язане з улюбленою роботою і пошуком новизни, що активує життєдіяльність кафедри.

13.07.2020
Медичний інститут
19.06.2020
З Днем медичного працівника!
05.06.2020
Оголошується прийом документів для участі у конкурсі до аспірантури у 2020 році
22.05.2020
Оголошено прийом заявок для участі у конкурсі проєктів наукових досліджень і розробок “Підтримка досліджень провідних та молодих учених”