18.02.2020
10 лютого міжнародна громадськість відзначила Міжнародний день боротьби з епілепсією. Співробітники кафедри неврології і дитячої неврології ХМАПО і кафедри психіатрії ХМАПО взяли активну участь в організації та проведенні заходу в Харкові.

10 лютого міжнародна громадськість відзначила Міжнародний день боротьби з епілепсією (International Epilepsy Day), який проводиться з 2015 року в другій понеділок лютого, і є ініціативою Міжнародного бюро епілепсії (Bureau for Epilepsy) і Міжнародної протиепілептичної Ліги (International League Against Epilepsy) за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров'я. В Україні цей день проводився вперше з ініціативи Української протиепілептичної ліги і Українського Бюро по епілепсії. Співробітники кафедри неврології і дитячої неврології ХМАПО і кафедри психіатрії ХМАПО взяли активну участь в організації та проведенні заходу в Харкові.

Метою даного дня є висвітлення проблем, з якими стикаються люди з епілепсією в усьому світі і поліпшення інформування про дане захворювання. Також ця дата підкреслить необхідність розширення досліджень епілепсії.

Міжнародний день епілепсії, є глобальним заходом, щорічно відзначається в 2-й понеділок лютого, з метою підвищення обізнаності про епілепсію в усьому світі. Представництво IBE і ILAE в більш ніж 120 країнах дає прекрасну можливість висвітлити проблеми, з якими стикаються люди з епілепсією, їх сім'ї і особи, які здійснюють догляд, в кожному регіоні світу.

Міжнародний день епілепсії покликаний звернути увагу суспільства на проблему епілепсії, розширити можливості людей з епілепсією, поліпшити якість їх життя, покликаний підкреслити, що:

• епілепсія і раніше залишається «прихованої хворобою» через стигматизації таких пацієнтів;

• епілепсія - піддається лікуванню, проте 40% людей, що живуть з епілепсією в економічно розвинених країнах, не отримують належного лікування. Більше 70% людей, що живуть в країнах з низьким рівнем доходу, навіть не забезпечуються необхідними препаратами від епілепсії;

• відсутність лікування накладає величезну фінансовий тягар на національні системи охорони здоров'я;

• розвиток досліджень епілепсії і вдосконалення законодавства залишаються ключовими питаннями в поліпшенні якості життя людей з епілепсією.

27.03.2020
Дистанційне онлайн консультування
23.03.2020
Про внесення змін до наказів про зарахування інтернів в інтернатуру та до графіків проходження інтернатури лікарями-інтернами