Кафедра клінічної лабораторної діагностики

Кафедра клінічної лабораторної діагностики

ІСТОРІЯ КАФЕДРИ

Кафедра КЛІНІЧНОЇ  ЛАБОРАТОРНОЇ ДІАГНОСТИКИ є опорною кафедрою в країні з фаху “Клінічна лабораторна діагностика”. За 97 років свого існування кафедра придбала безцінний досвід з викладацької, професійної лабораторної, науково-дослідної та освітянської роботи. 

Післядипломна підготовка лікарів-лаборантів за фахом «клінічна лабораторна діагностика» розпочалася в Українському інституті удосконалення лікарів з 1924 р., а штатна кафедра була організована у 1930 р. З 1930 р. по 1948 р. кафедру очолював перший організатор і завідувач доцент Т.Ф. Фесенко, у 1948-1960 рр. – професор А.Я. Альтгаузен, у 1960-1966 рр. – доцент О.В. Бабенко, у 1966-1980 рр. – доцент Н.Б. Картавенко, з 1980 р. по 2021р. – професор Ю.І. Ткач, з 2021р – доцент      О.В. Сіренко. На кафедрі працював видатний фахівець, діагност та педагог – професор А.Я. Альтгаузен (з 1948 до 1960р.).  Він успішно розвивав морфологічний напрямок наукових досліджень на кафедрі, написав декілька монографій та навчальних посібників по клінічній лабораторній діагностиці, які неодноразово видавались у СРСР, Китаї, Болгарії і інших країнах. 

До 1990 року на кафедрі пройшли навчання більше 5000 лікарів, а з 1991р. до 2021р. 10571 спеціаліст підвищував професійну кваліфікацію на курсах тематичного удосконалення, стажування, спеціалізації, передатестаційних циклах. На базі кафедри щорічно проходять післядипломну підготовку з одержанням сертифіката спеціаліста за фахом «клінічна лабораторна діагностика» 50-100 вітчизняних і зарубіжних лікарів і спеціалістів з базовою біологічною освітою. Інтернатуру, магістратуру і клінічну ординатуру закінчили декілька десятків вітчизняних і зарубіжних лікарів. Клінічними базами кафедри є потужні міські та обласні клінічні лікарні міста: КНП “Обласна клінічна травматологічна лікарня” Харківської обласної ради, КНП “Міська клінічна лікарня № 8” Харківської міської ради, КНП “Харківська клінічна лікарня швидкої та невідкладної допомоги ім. проф. О.І. Мещанінова” Харківської міської ради, клініко-діагностична лабораторія клініки Інституту медичної радіології АМН України.

Понад чотири десятки років кафедра співпрацює з лабораторною службою охорони здоров’я багатьох країн (Лівану, Сирії, Іорданії, Судану, Марокко, Кіпру, Германії, Франції, Канади і ін.), здійснюючи підготовку закордонних спеціалістів за фахом “клінічна лабораторна діагностика”. Після захисту дисертацій зарубіжні спеціалісти отримали дипломи доктора філософії І.Ю. Аль Нажар (Іорданія) у 1997 р., Х. Аль Абдула (Сирія) у 2003 р., Я.А. Баккар (Сирія) у 2003 р., М.Д. Джуаєд (Сирія) у 2003 р., М.Н. Фаллаха (Сирія) у 2003р.  

Кафедра брала участь у розробці 11 уніфікованих навчальних програм різних курсів у СРСР і в Україні. На кафедрі виконувались докторські і кандидатські дисертації, захищено більше 30 кандидатських дисертацій викладачами і лікарями, отримано 28 авторських свідоцтв і патентів на винаходи. 

Високопрофесійний колектив кафедри з багаторічним досвідом роботи допоможе всім бажаючим підвищити свою кваліфікацію та майстерність, освоїти нову медичну спеціальність, отримати сертифікат спеціаліста з фаху «Клінічна лабораторна діагностика» державного зразка.

Співробітники кафедри налаштовані на якісну співпрацю. Доброзичлива, чутлива атмосфера на кафедрі є запорукою отримання сучасних професійних знань та умінь. Для спеціалістів, які прагнуть втілити свої наукові пропозиції в практику або захистити дисертацію – колектив кафедри створить всі необхідні умови для досягнення поставленої мети.

Сіренко Олена Віталіївна
Завідувач кафедри, кандидат медичних наук, доцент

НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ КАФЕДРИ

Досягнення кафедри

Напрямки наукових тем та розробок кафедри

На теперішній час наукова діяльність кафедри спрямована на морфологічну діагностику новоутворень і передпухлинних хвороб, розробку способів лабораторної діагностики пухлин і запалень органів, дослідження механізмів дії на організм нових синтетичних речовин.

НАУКОВО-ПЕДЕГОГІЧНИЙ СКЛАД КАФЕДРИ

Якимова Тамара Петрівна
Доктор медичних наук, професор

Павлова Галина Борисівна
кандидат медичних наук

Ковальов Геннадій Олександрович
кандидат медичних наук, старший науковий співробітник

Кучеренко Ела Олексіївна
кандидат фармацевтичних наук, доцент

Короп Олексадра Григорівна
кандидат медичних наук, доцент

Глущенко Алла Володимирівна
кандидат фармацевтичних наук, доцент

Бойко Людмила Трифонівна
кандидат медичних наук, доцент

ДОПОМІЖНИЙ ПЕРСОНАЛ КАФЕДРИ

АКТУАЛЬНІ ЦИКЛИ НА 2021 РІК

Лабораторна діагностика

ІНТЕРНАТУРА

Клінічна лабораторна діагностика

СПЕЦІАЛІЗАЦІЯ

Лабораторна діагностика гематологічних хвороб

ТУ

Цитологічна діагностика пухлин

ТУ

Клінічна лабораторна діагностика

СТАЖУВАННЯ

Клінічна лабораторна діагностика

СТАЖУВАННЯ

Клінічна ординатура (стажування) для іноземних  фахівців

ЗАГАЛЬНИЙ ПЕРЕЛІК ЦИКЛІВ

КОНТАКТИ КАФЕДРИ

  • вул. Амосова, 58, м. Харків, 61176, Україна
  • kld@med.edu.ua
  • (+38) 057 711 8046
  • 8:00-17:00