Кафедра неонатології заснована у 1978 році ректором Харківської медичної академії післядипломної освіти, професором М.І. Хвисюком – видатним вченим, талановитим керівником та організатором. Перший завідувач кафедри – професор Ліхачова А. С.
З 2001 р. кафедру очолює доктор медичних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України, Експерт МОЗ зі спеціальності «Неонатологія», Лауреат Державної Премії України – Клименко Тетяна Михайлівна.
Кафедра неонатології це організаційно-методичний центр по вихованню висококваліфікованих кадрів, який послідовно розвиває неонатальну службу в регіоні, розробляє та впроваджує сучасні стандарти та протоколи виходжування та надання медичної допомоги новонародженим в Україні.
Кафедра готує висококваліфікованих неонатологів на підставі створеної моделі фахівця – неонатолога. Викладачі розробляють та впроваджують методики формування клінічного мислення, засвоєння практичних навичок та вмінь, виконують лікувально-консультативну та наукову роботу.
Кафедра неонатології є визнаною вітчизняною науковою школою.
Клінічною базою кафедри є КНП «Міський перинатальний центр» ХМР (головний лікар – заслужений лікар України Коровай С.М.). Співробітники кафедри надають щоденну планову та ургентну консультативну допомогу, беруть активну участь в роботі координаційних нарад Департаменту ОЗ Харківської області та м. Харкова з виявленням резервів покращення якості антенатальної охорони плоду, медичної допомоги матерям і дітям.
Запрошуємо лікарів на навчання до кафедри неонатології.

Клименко Тетяна Михайлівна
Завідувач кафедри, доктор медичних наук, професор

Закревський Андрій Миколайович
кандидат медичних наук, доцент

Карапетян Ольга Юріївна
кандидат медичних наук, доцент

Сандуляк Тодор Васильович
кандидат медичних наук, доцент

Сердцева Олена Анатоліївна
кандидат медичних наук, доцент
Неонатологія
Неонатологія (очна форма навчання), терміном 3 місяці для педіатрів
Неонатологія (очна форма навчання), тривалістю 1, 2 та 3 місяці для лікарів неонатологів, які своєчасно не атестувалися за спеціальністю
- Організація медичної допомоги та інновації ведення новонароджених (з елементами дистанційного навчання), тривалістю 2 тижні для головних лікарів перинатальних центрів та пологових будинків, дитячих поліклінік, обласних та міських лікарень, що мають відділення для новонароджених; районних та обласних спеціалістів-педіатрів та неонатологів; завідуючих відділеннями новонароджених пологових будинків обласних та міських лікарень; керівників інтернів.
- Організація та стандартизація неонатологічної допомоги в умовах реформування медичної галузі (очна форма навчання), тривалістю 1 тиждень для головних лікарів перинатальних центрів та пологових будинків, дитячих поліклінік, обласних та міських лікарень, що мають відділення для новонароджених; районних та обласних спеціалістів-педіатрів та неонатологів; завідуючих відділеннями новонароджених пологових будинків обласних та міських лікарень; керівників інтернів.
- Невідкладна допомога щойно народженій дитині (очна форма навчання), тривалістю 1 тиждень для лікарів-неонатологів, педіатрів, акушерів-гінекологів, анестезіологів, лікарів загальної практики – сімейної медицини, лікарів екстреної та невідкладної медичної допомоги.
- Невідкладна допомога новонародженим в закладах родопомочі (з елементами дистанційного навчання), тривалістю 2 тижні для лікарів неонатологів, акушерів-гінекологів, педіатрів, анестезіологів.
- Міжнародні стандарти ведення новонароджених з патологією серцево-судинної системи (з елементами дистанційного навчання), тривалістю 2 тижні для лікарів-неонатологів, акушерів-гінекологів, лікарів педіатричного профілю (дитячих анестезіологів, кардіоревматологів), лікарів загальної практики – сімейної медицини.
- Стандарти ведення новонароджених з невідкладними станами (з елементами дистанційного навчання), тривалістю 2 тижні для неонатологів, лікарів педіатричного профілю, акушерів-гінекологів, дитячих анестезіологів, лікарів загальної практики – сімейної медицини, лікарів невідкладної медичної допомоги.
- Катамнестичне спостереження новонароджених з перинатальною патологією та дітей, які народилися передчасно (очна форма навчання), тривалістю 2 тижні для лікарів-неонатологів, лікарів педіатричного профілю, лікарів загальної практики – сімейної медицини.
- Виходжування та інтенсивна терапія передчасно народжених дітей (з елементами дистанційного навчання), тривалістю 2 тижні для лікарів-неонатологів, акушерів-гінекологів, дитячих анестезіологів, лікарів педіатричного профілю, лікарів загальної практики – сімейної медицини.
- Інновації та стандарти ведення новонароджених з інфекціями (з елементами дистанційного навчання), тривалістю 2 тижні для лікарів-неонатологів, акушерів-гінекологів, лікарів педіатричного профілю, лікарів загальної практики – сімейної медицини.
- Інновації діагностики та лікування в неонатології (з елементами дистанційного навчання), тривалістю 2 тижні для лікарів неонатологів. акушерів-гінекологів, лікарів педіатричного профілю, лікарів УЗ-діагностики.
- Ультразвукова діагностика в неонатології (очна форма навчання), тривалістю 2 тижні для лікарів-неонатологів, лікарів педіатричного профілю, лікарів УЗ-діагностики.
- Питання адаптації і патології новонароджених (з елементами дистанційного навчання), тривалістю 2 тижні для лікарів-неонатологів, лікарів педіатричного профілю, лікарів загальної практики – сімейної медицини.
- Клименко Т.М. «Ведення новонароджених з сепсисом» (6 годин).
- Клименко Т.М., Карапетян О.Ю. «Ведення новонароджених з відкритою артеріальною протокою» (4 години).
- Клименко Т.М., Закревський А.М. «Ультразвукова діагностика гіпоксичних уражень головного мозку у новонароджених» (4 години).
- Клименко Т.М., Сердцева О.А. «Складання системи інфекційного контролю у акушерських та неонатальних стаціронарах» (4 години).
- Сандуляк Т.В. «Оцінка вродженої імунної резистентності та реактивності новонароджених» (8 годин).
- Сандуляк Т.В. «Складання та оцінка гемостазіограми у новонароджених. Діагностика і моніторинг гемостазу при геморагічних розладах» (8 годин).
- Клименко Т.М., Сердцева О.А., Карапетян О.Ю. «Ведення новонароджених з НЕК» (6 годин).
- Клименко Т.М., Сердцева О.А., Карапетян О.Ю. «Парентеральне харчування новонароджених. Рекомендації ESPHGAN, 2018» (6 годин).
- Клименко Т.М., Сердцева О.А., Карапетян О.Ю. «Алгоритм ведення, знеболювання та оцінка ефективності больового синдрому у новонароджених» (6 годин).
- Клименко Т.М., Закревський А.М., Карапетян О.Ю. «Ведення новонароджених з критичною вродженою вадою серця» (6 годин).
- Клименко Т.М., Закревський А.М., Карапетян О.Ю. «Діагностика персистуючої легеневої гіпертензії у новонароджених» (6 годин).