Кафедра ортопедичної стоматології 2

ІСТОРІЯ КАФЕДРИ

За даними професора М. А. Нападова, викладання стоматологічних дисциплін у Українському центральному інституті удосконалення лікарів почалось у 1923 році. Роботу кафедри було призупинено з другого півріччя 1941 году до початку 1944 року у зв’язку із бойовими діями и втратою контролю радянською державою над Україною. У 1959 році на кафедрі був створений доцентський курс із ортопедичної стоматології. У другій половині шістдесятих років ХХ сторіччя у зв’язку із розвитком стоматологічних технологій, напрямків стоматології та розгалуженням стоматологічної допомоги населенню у період із 1965 року по 1967 роки відбулося розділення кафедри на три самостійні підрозділи. У 1965 р. кафедру ортопедичної стоматології очолив Михайло Абрамович Нападов, наступними завідувачами були Олексій Павлович Голубничий, Василь Іванович Гризодуб. У 2018 році кафедру знов було розгалужена на дві кафедри: кафедру ортопедичної стоматології 1 та кафедру ортопедичної стоматології 2, яку очолив Ніконов Андрій Юрьевич. Із 2021 року кафедру очолює Діасамідзе Елгуджа Джемалович.

Діасамідзе Елгуджа Джемалович
Завідувач кафедри, кандидат медичних наук, доцент

НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ КАФЕДРИ

Досягнення кафедри

Напрямки наукових тем та розробок кафедри

Проводиться науково-дослідна робота за темою: «Обґрунтування індивідуальної профілактики, діагностики та лікування ортопедичних стоматологічних захворювань».
У рамках наукової теми виконуються дисертаційні роботи:
– «Профілактика ускладнень в порожнині рота при заміщенні дефектів зубних рядів знімними конструкціями протезів» (аспірант Мухін З.С.),
– «Комплексна реабілітація пацієнтів з дефектами зубних рядів шляхом негайного навантаження на імплантатах» (аспірант Житомирський А.О.),
– «Підвищення ефективності лікування хворих на непереносимість до знімних конструкцій» ( аспірантка Русанова В.Г.),
– «Клініко-лабораторне обґрунтування немедикаментозного лікування стоматологічних пацієнтів з дисфункцією скронево-нижньощелепного суглобу, ускладненою синдромом обструктивного апное сну» (аспірантка Лалетіна Т.А.),
– «Клініко-лабораторне обґрунтування методики відновлення тотального дефекту природної коронки зуба» (аспірант Мартинович С.С.)

НАУКОВО-ПЕДЕГОГІЧНИЙ СКЛАД КАФЕДРИ

СТАЖУВАННЯ

СТАЖУВАННЯ

ТУ