Кафедра отоларингології та дитячої отоларингології

ІСТОРІЯ КАФЕДРИ

Організатором і першим завідувачем кафедри був доктор медичних наук, заслужений професор С. М. Компанієць. У 1959 р. протягом трьох місяців завідувачем кафедри був професор Б. А. Шварц. У 1961 р. на цю посаду обирається професор Н. О. Московченко, яка працює завідувачем до 1988 р.
В 1988 р. був обраний на посаду завідувача кафедри, доктор медичних наук, професор Г. І. Гарюк, заслужений діяч науки та техніки України (2003 р.).
Основною клінічною базою кафедри є ХМКЛ №30 на 210 ліжок – головний лікар С. О. Самусенко

Гарюк Григорій Іванович
Завідувач кафедри, доктор медичних наук, професор

НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ КАФЕДРИ

Досягнення кафедри

———————-

Напрямки наукових тем та розробок кафедри

Основними науковими напрямками є вивчення аеродинаміки носу, підвищення ефективності діагностики та лікування передпухлинних станів, вивчення особливостей запальних процесів ЛОР-органів у хворих на цукровий діабет, розробка методів відновлюваних і реконструктивних операцій носа і зовнішнього вуха, удосконалення ендоскопічних втручань на ЛОР-органах.
На цей час на кафедрі виконується науково-дослідна робота, за темою «Носові кровотечі: патогенетичні особливості вибору методів їх зупинки у хворих, що тривало приймають дезагреганти та антикоагулянти», № державної реєстрації U7021, роки виконання 2020-2024.

НАУКОВО-ПЕДЕГОГІЧНИЙ СКЛАД КАФЕДРИ

Почуєва Тетяна Віталіївна
доктор медичних наук, професор, заслужений лікар України

Кулікова Олена Олександрівна

МАЙСТЕР-КЛАС

ЗАГАЛЬНИЙ ПЕРЕЛІК ЦИКЛІВ

• Дитяча отоларингологія
  • Невідкладна допомога в ЛОР-практиці та методики ендоскопічного дослідження ЛОР-органів (для отоларингологів та дитячих отоларингологів).
  • Сучасні проблеми отоларингології і нові методи немедикаментозного лікування (кріо-, ультразвукова і лазерна хірургія) (для отоларингологів, дитячих отоларингологів).
  • Питання ранньої діагностики злоякісних утворень в ЛОР-практиці (для отоларингологів, дитячих отоларингологів, онкоотоларингологів).
  • Невідкладна отоларингологічна допомога в практиці лікарів лікувального та педіатричного профілю (для лікарів лікувального та педіатричного профілю).
  • Дослідження ЛОР-органів в практиці лікарів лікувального та педіатричного профілю (для сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів).

 ——-;
 ——-.