Кафедра перинатології, акушерства та гінекології

Кафедра перинатології, акушерства та гінекології

ІСТОРІЯ КАФЕДРИ

Кафедра перинатології, акушерства та гінекології (до 1991 р. — кафедра акушерства і гінекології № 2) була заснована в Українському інституті удосконалення лікарів у 1981 р. на базі щойно відкритого міського пологового будинку № 4 тодішнім ректором М. І. Хвисюком. Її засновником і першим завідувачем був доцент М.А. Зайцев. З 1983 до 1994 року кафедру очолювала доктор медичних наук, професор О. В. Осадча. З 1994 до 2021 року завідувала кафедрою доктор медичних наук, професор Ольга Валентинівна Грищенко, заслужений діяч науки і техніки України, академік Технологічної Академії України. З листопада 2021 року кафедру очолює доктор медичних наук, професор І. В. Лахно. Клінічною базою кафедри є Харківський міський перинатальний центр (директор — заслужений лікар України С. М. Коровай).
За час існування кафедри в її стінах пройшли навчання та підвищили свою кваліфікацію понад 250000 лікарів акушерів гінекологів, підготовлено понад 1050 інтернів.
На кафедрі проводиться велика методична робота, завдяки чому в 1999 році її було визнано опорною для системи післядипломної освіти України з акушерства та гінекології. Сфера наукових інтересів колективу кафедри досить широка: вагітність і пологи високого ризику, моніторинг стану плода, великі акушерські синдроми, вплив пандемії COVID 19 на стан здоров’я жінки та перебіг гестації. За часи існування на кафедрі було захищено понад 40 дисертаційних робіт, підготовлено майже 500 клінічних ординаторів з різних країн, надруковано багато статей та монографій.

Лахно Ігор Вікторович
Завідувач кафедри, доктор медичних наук, професор

НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ КАФЕДРИ

Досягнення кафедри

Напрямки наукових тем та розробок кафедри

Система прогнозування, діагностики і профілактики  надбаних та наслідуваних факторів акушерсько-гінекологічних ускладнень з урахуванням особливостей сполучної тканини, нейроендокринно-обмінних порушень, інфектологічних уражень і гемостазу.

НАУКОВО-ПЕДЕГОГІЧНИЙ СКЛАД КАФЕДРИ

Грищенко Ольга Валентинівна
доктор медичних наук, професор

Карпенко Володимир Геннадійович
доктор медичних наук, професор

Коровай Сергій Вікторович
доктор медичних наук, професор

Бобрицька Вікторія Володимирівна
кандидат медичних наук, доцент

Демченко Ольга Борисівна
кандидат медичних наук, доцент

Железняков Олександр Юрійович
кандидат медичних наук, доцент

Ромаєва Вікторія Петрівна
кандидат медичних наук, доцент

Сторчак Ганна Вадимівна
кандидат медичних наук, доцент

Струк Тетяна Анатоліївна
кандидат медичних наук, доцент

Пак Світлана Олексіївна
кандидат медичних наук, асистент

ДОПОМІЖНИЙ ПЕРСОНАЛ КАФЕДРИ

АКТУАЛЬНІ ЦИКЛИ ПОТОЧНОГО РОКУ

Акушерство і гінекологія

ІНТЕРНАТУРА

Сучасні перинатальні технології (для акушерів-гінекологів)

ТУ

Невідкладна допомога при патологічних станах в акушерстві та гінекології (для завідувачів та лікарів ординаторів акушерсько-гінекологічних відділень, лікарень та пологових будинків, лікарів невідкладної допомоги, лікарів загальної практики-сімейної медицини)

ТУ

Ендокринні проблеми жіночого репродуктивного здоров'я (для акушерів-гінекологів, дитячих гінекологів, ендокринологів)

ТУ

Амбулаторна та стаціонарна допомога вагітним з соматичною патологією (для акушерів–гінекологів та лікарів загальної практики - сімейної медицини

ТУ

ЗАГАЛЬНИЙ ПЕРЕЛІК ЦИКЛІВ

Акушерство і гінекологія

  • Сучасні перинатальні технології (для акушерів-гінекологів)
  • Невідкладна допомога при патологічних станах в акушерстві та гінекології (для завідувачів та лікарів ординаторів акушерсько-гінекологічних відділень, лікарень та пологових будинків, лікарів невідкладної допомоги, лікарів лікарів загальної практики-сімейної медицини)
  • Ендокринні проблеми жіночого репродуктивного здоров’я  (для акушерів-гінекологів, дитячих гінекологів, ендокринологів)
  • Амбулаторна та стаціонарна допомога вагітним з соматичною патологією (для акушерів–гінекологів та лікарів загальної практики – сімейної медицини)

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ СЛУХАЧІВ

Перелік навчальної та навчально-методичної літератури
Рекомендована література до циклів

КОНТАКТИ КАФЕДРИ