Наша історія Адміністрація Структура Навчання в академії Клінічна  робота Корисні посилання Контакти
 Факультеты, кафедры
 Завідувач кафедри - д.м.н., професор Звягінцева Тетяна Дмитрівна
Кафедра гастроентерології

1 січня 1981 року, згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я СРСР, при Українському інституті удосконалення лікарів (нині Харківська медична академія післядипломної освіти) було організовано кафедру гастроентерології. Першим керівником кафедри, а також Харківського медично-наукового товариства гастроентерологів була доктор медичних наук, заслужений діяч науки і техніки України, професор Н.Ф.Дейнеко (1981-2000 рр.).

З вересня 2000 р. і до сьогодні кафедру очолює доктор медичних наук, професор Т.Д.Звягінцева – автор 533 наукових робіт, 10 авторських свідоцтв і патентів, керівник 10 кандидатських дисертацій. 

Навчальний процес післядипломної підготовки фахівців здійснюють професор, д.мед.н. Т.Д.Звягінцева, проф., д.мед.н. О.І. Сергієнко, доцент к.мед.н. А.І. Чернобай, доцент к.мед.н. І.І. Шаргород,   асистент –Я.К. Гаманенко.  В штаті кафедри 2 старших лаборанта.

У теперішній час на кафедрі навчається 9 іноземних клінічних ординаторів з Лівану, Марокко, Єгипту, Грузії.

В системі післядипломної освіти лікарів кафедра гастроентерології ХМАПО є авторитетним навчальним і науковим закладом, досвідом якого користуються фахівці з України та країн СНД і дальнього зарубіжжя.

За роки існування кафедри навчались і підвищували кваліфікацію з гастроентерології на різних циклах (спеціалізації, загального та тематичного удосконалення, передатестаційному) понад 15 000 лікарів з України і всіх республік колишнього СРСР.

За 32 ріка існування на кафедрі захищені 2 докторські і 38 кандидатських дисертацій, із них – 4 іноземними лікарями (з Йорданії, Сірії, Тунісу, Нігерії). Підготовлені 2 магістри, один з них лікар із Західної Сахари.

Одержано 26 авторських свідоцтв на винахідництво і 8 патентів. Співробітники кафедри підготували і опублікували 3 посібника, 6 монографій, 10 методичних рекомендацій, 8 навчальних посібників з актуальних питань діагностики і лікування найважливіших захворювань органів травлення. Співробітники кафедри надають слухачам навчально-методичні матеріали в електронному вигляді (зроблено 8 електронних посібників).

На кафедрі проходять професійну підготовку і виконують наукову роботу магістри, вітчизняні клінічні ординатори та аспіранти. З 1981 р., крім клінічних ординаторів і аспірантів з України, на кафедрі навчалось біля 100 іноземних клінічних ординаторів і продовжують навчання з країн Близького Сходу та Африки (Ліван, Сірія, Йемен, Йорданія, Мавританія, Марокко, Західна Сахара, Туніс, Нігерія), Китаю; 6 клінічних ординаторів з країн СНД – Білорусі, Молдови, Грузії, Росії, Азербайджану.

Клінічними базами кафедри є гастроентерологічні відділення міської клінічної лікарні № 2 (КЗОЗ МКЛ № 2) і Дорожної клінічної лікарні (ДКЛ) ст. Харків Південної залізниці. Загальна кількість ліжок цих відділень складає 100.

Сферою наукових інтересів кафедри є визначення нових методів діагностики і лікування захворювань органів травлення функціональної та запальної природи на підставі вивчення механізмів розвитку порушень систем регуляції (гуморальної, ендокринної), факторів імунітету, антиоксидантного захисту організму, змін в обміні біологічно активних речовин та інші.

Кафедра гастроентерології ХМАПО з 2001р. є базою клінічної апробації нових лікарських препаратів Державного фармакологічного комітету МОЗ України, бере участь у проведенні міжнародних багатоцентрових досліджень.

Наукові здобутки кафедри і новітні досягнення гастроентерологічної науки постійно впроваджуються в роботу базових лікарень, а також лікувальних закладів Харківської, Полтавської та інших областей України.

Співробітники кафедри беруть участь у роботі міжнародних і республіканських з’їздів, конгресів, симпозіумів, наукових конференцій, засіданнях ХМНТ гастроентерологів.

Викладачі кафедри – високодосвідчені фахівці, лікарі-гастроентерологи вищої категорії, проводять, крім викладацької і науково-дослідницької, велику лікувальну та консультативну роботу у гастроентерологічних і інших відділеннях базових лікарень, консультують хворих в лікувальних закладах м. Харкова, Харківської області, Південної залізниці, а також хворих з інших областей і міст України.

На цей час в роботу лікувальних закладів співробітники кафедри впровадили понад 500 нових методів діагностики і лікування хворих на різну гастроентерологічну патологію.

Викладачі кафедри невтомно підвищують свою кваліфікацію і як лікарі, і як педагоги. Вони зобов язані бути кращими у своїй професії, щоб мати право навчати лікарів, досвідчених і достатньо майстерних спеціалістів.

Кафедра гастроентерології ХМАПО в даний час має значні наукові і педагогічні досягнення, що дозволить їй і в майбутньому вирішувати складні проблеми післядипломної освіти лікарів.

Навчальні посібники співробітників кафедри


Рекомендована література до циклів ТУ


ЦИКЛИ ТЕМАТИЧНОГО УДОСКОНАЛЕННЯ (ТУ), ЩО ЗАПЛАНОВАНІ ТА ПРОВОДЯТЬСЯ НА КАФЕДРІ У 2020 РОЦІ 

українська  
25.09.2020
З 25 вересня 2020 р. виконання обов'язків ректора ХМАПО покладено на Вороньжева Ігоря Олександровича, завідувача кафедри рентгенології та дитячої рентгенології ХМАПО.
02.09.2020
Міністерство охорони здоров’я України оголосило конкурс з 01.09.2020 на заміщення посади ректора ХМАПО
21.08.2020
До уваги слухачів циклів спеціалізації та підвищення кваліфікації!
21.08.2020
Бюджетні місця у Медичному інституті ХМАПО!
14.08.2020
Коронавірус в Україні