Наша історія Адміністрація Структура Навчання в академії Клінічна  робота Корисні посилання Контакти
 Факультеты, кафедры
 Завідувач кафедри - професор Дьомін Юрій Альбертович

КАФЕДРА ОФТАЛЬМОЛОГІЇ

Кафедра офтальмології Харківської медичної академії післядипломної освіти є одна з старіших кафедр в Україні. Заснована  у 1923 році на базі    11 Радянської  очної лікарні імені професора Л.Л.Гіршмана. Історія кафедри нерозривно зв язана з історією міської очної лікарні імені професора Л.Л.Гіршмана. Першим завідуючим кафедрою був учень і найближчій помічник Леонарда Леопольдовича Гіршмана  професор князь А.Л.Шаховський З 1930 року науково-педагогічна та лікувальна діяльність кафедри була нерозривно зв»язана з заснованим у ХарковіУкраїнським науково-дослідним інститутом офтальмології імені проф.Л.Л.Гіршмана, який очолив Є.Б.Рабкін. На теперішній час клінічною базою кафедри є міська клінічна лікарня №14 імені проф.Л.Л.Гіршмана, яка має 5 стаціонарних мікрохірургічних відділень (320 ліжок) , поліклінічно-консультативне  відділення, лазерний центр, цілодобовий центр невідкладної допомоги.

З 1989 року на базі МКЛ №14 ім.Гіршмана Л.Л. відкрито Мікрохірургічний центр. Базою кафедри є також лікарні міста Харкова та області де працівники кафедри виконують консультативну роботу.

Завідуючими кафедрою були видатні офтальмологи такі,як проф.Натансон Д.М.,член.кор. АМ наук ,проф.Меркулов І.Й., проф.Мірошнікова Л.М., проф. Бездітко П.П.,  проф.Соболева І.А..  З 2004 по цей час  завідувач кафедрою лауреат Державної премії України проф.Дьомін Ю.А..

Викладацьку, наукову та лікувальну роботу на кафедрі виконують професора: Дьомін Ю.А., Соболева І.А., Недзвецька О.В.,доценти: Воронцова Н.М.,Гончарова Н.А., Літвінова Л.В., Пастух І.В.,Мартиновська Л.В.,  Шкіль О.О.,Бачук Н.Ю.,Лапкіна І.І.,  Коваленко Ю.В.,  Мужичук О.П.асистенти: Казмірчук І.Л., Колпакова Л.П.

Навчальна робота проводиться на високому професійному рівні по різним напрямкам:спеціалізація та передатестаційні цикли з офтальмології та дитячої офтальмології, тематичне удосконалення, підготовка клінічних ординаторів, аспірантів, лікарів –інтернів як для України так і за кордон.

З початку існування кафедри головними напраямками наукових досліджень були та є проблеми нейроофтальмології, судинної патологіїї та  фізіології органу зору.

Кафедра виконує планові теми НДР »Екпериментальне обгрунтування клітинної терапії при судинній і  запальній патології органу зору » та «Морфофункціональні порушення при судинній та запальній патології органу зору і методи їх лікування» Наукова тематика об»єднує такі напрямки досліджень, як проблема надмірної проліферації при цукровому діабеті та неоваскулярній глаукомі, проблема впливу  дистиреозу та гіпопінеалізму на перебіг діабетичної ретинопатії, питання ранньої діагностики глаукоми з підвищенним та  нормальним тиском, вивчення ефективності лазерної дакріоцисториностомії при хронічних дакріоцистітах, застосування  озонотерапії при лікуванні дистрофічних захворювань сітківки, використання  клітинної терапії в офтальмології. Співробітники кафедри проводять наукові дослідження сумісно з провідними науково-дослідними установами країни: Інститутом проблем кріобіології та кріомедицини НАН України, з Інститутом проблем ендокринної патології ім.В.Я.Данилевського АМН України. Деякі наукові положення  та результати увійшли в наукову працю «Розробка на базі фундаментальних досліджень нових біотехнологій для одержання клітинних і тканинних алотрансплантатів» відзначену Державною премією України в галузі науки і техніки 2002року. На кафедрі розробляються питання удосконалення технології  хірургії  катаракти, глаукоми,  косоокості , відшарування сітківки, ністагму.

українська  
27.11.2020
Урочисте відкриття меморіальної дошки К.К. Макаренко 26 листопада 2020 року
25.09.2020
З 25 вересня 2020 р. виконання обов'язків ректора ХМАПО покладено на Вороньжева Ігоря Олександровича, завідувача кафедри рентгенології та дитячої рентгенології ХМАПО.
02.09.2020
Міністерство охорони здоров’я України оголосило конкурс з 01.09.2020 на заміщення посади ректора ХМАПО
21.08.2020
До уваги слухачів циклів спеціалізації та підвищення кваліфікації!
21.08.2020
Бюджетні місця у Медичному інституті ХМАПО!