Наша історія Адміністрація Структура Навчання в академії Клінічна  робота Корисні посилання Контакти
 Факультеты, кафедры
 В.О. Завідувача кафедри - д.м.н., професор Любченко Ольга Валеріївна
Кафедра стоматології та терапевтичної стоматології  
       

Кафедра заснована в грудні 1967 року за наказом МОЗ СРСР. Організатором і керівником кафедри до 1998 року був доктор медичних наук, професор В.А. Нікітін, який розробив та впровадив у практику охорони здоров я методики використання низьких та наднизьких температур у стоматології. За розробку метода та кріоінструментів для лікування стоматологічних захворювань у складі авторського колективу В.А. Нікітін був удостоєний звання Лауреата Державної премії України в галузі науки і техніки.

З 1998 по січень 2018 року кафедру очолювала доктор медичних наук професор В.Ф. Куцевляк. З січня 2018 року виконуючою обов'язки завідувача кафедри є  п рофесор, д.мед.н. О.В. Любченко

Штат кафедри

У теперішній час на кафедрі працюють: в.о. завідувача – професор, д.мед.н. О.В. Любченко,   доценти, кандидати мед. наук: К.В. Божко, І.Є. Велігоря, С.В. Полякова, О.М. Сирота, Н.Б. Циганова,  Л.Ю. Пушкар ; асистенти, кандидати мед. наук:   В.В., Грищенко, О.Є. Іванов, І.В. Циганова, асистенти: Л.О. Ладигіна, Д.В. Безборода, І.С. Бондаренко, Л.М. Карпець, Н.П. Бобровська,  Рожкова В.В.      Кафедра активно готує молоду зміну: аспірантів, магістрів, клінічних ординаторів.

Кафедра забезпечена сучасним технічним обладнанням, що дозволяє на високому рівні проводити навчання, лікувальну та наукову роботу.

У навчальному процесі використовуються передові технології викладання, нові форми оптимізації навчального процесу (брейн-ринги, конкурси професійної майстерності, заняття-онлайн з провідних клінік (зокрема  клініки-студії «Аполлонія» Сергія Радлинського).

Лікувально-консультативна робота здійснюється як на основній базі кафедри, так і в районах Харківської області. Щороку співробітники кафедри надають лікувальну і консультативну допомогу 5-9 тисячам стоматологичних хворих. Наукові досягнення кафедри постійно впроваджуються в клінічну практику.

Адреса:

м. Харків, вул. Тринклера, 6. КЗОЗ ХОСП, тел. (057) 705-17-55;

                                                                         тел.факс (057) 705-45-41

E-mail: terdent@med.edu.ua

Основна діяльність кафедри спрямована на підвищення кваліфікації лікарів по наступних розділах:

1.    Передатестаційні цикли за фахом «Стоматологія» і «Терапевтична стоматологія».

2.    Цикли спеціалізації і стажування за фахом «Стоматологія» і «Терапевтична стоматологія».

3.    Цикли тематичного удосконалення двотижневі і місячні: «Сучасні питання терапевтичної стоматології», «Каріозна хвороба і її ускладнення», «Передракові захворювання слизової оболонки порожнини рота і червоної облямівки губ», «Інноваційні технології в стоматології», «Профілактика стоматологічних захворювань».

4.    Інтернатура за фахом «Стоматологія».

Протягом 10 років колектив кафедри разом з лікарями-інтернами здійснює курацію декількох інтернатів міста Харкова, проводячи профілактичні огляди та заходи, санітарно-освітню роботу серед учнів.

За роки існування на кафедрі пройшли навчання більш 17 000 лікарів стоматологічного профілю, близько 1 700 лікарів інтернів, більше 800 лікарів-спеціалістів. Кафедра є відповідальною за підготовку лікарів-інтернів за фахом «Стоматологія», співробітники кафедри приділяють велику увагу цьому розділу роботи, також підвищують кваліфікацію керівникам лікарів-інтернів.

За сумлінну працю співробітники кафедри неодноразово були нагороджені почесними грамотами та отримували подяки.

Випускники кафедри активно працюють не тільки по всій Україні, але й у Туркменії, Казахстані, Литві, Росії, Грузії, Індії, Сирії, Об'єднаних Арабських Еміратах, Лівані, Китаї, Кувейті та Ірані.

Кафедра регулярно проводить навчальні семінари й майстер-класи разом з відомими європейськими компаніями і ведучими вітчизняними виробниками: VDW, Colgate, GSK, PresiDENT, YOTUEL, ВладМиВа, Оксамат-Діпол, Латус (LATUS), Одеська лабораторія біотехнологій.

Співробітниками кафедри постійно втілюються у навчальний та лікувальний процеси сучасні технології. К олектив кафедри має потужній інтелектуальний потенціал, що дозволяє розробити та впровадити нові наукові ідеї в практику, в повній мірі здійснювати лікувальну і навчально-методичну роботу відповідно до сучасних вимог.

Колектив кафедри співпрацює з Фізико-технічним інститутом низьких температур НАН України, інститутом Проблем кріобіології і кріомедицини НАН України, інститутом медичної радіології, центральним науково-дослідним інститутом лікарських засобів, НДІ мікробіології та імунології ім. І.І. Мечникова, підприємством Латус (LATUS) і «ВладМиВа».


Навчально-виробничий план кафедри на 2020 рік

Рекомендована література до циклів для самостійної роботи слухачів

Навчально-методичні посібники кафедри 


українська  
27.11.2020
Урочисте відкриття меморіальної дошки К.К. Макаренко 26 листопада 2020 року
25.09.2020
З 25 вересня 2020 р. виконання обов'язків ректора ХМАПО покладено на Вороньжева Ігоря Олександровича, завідувача кафедри рентгенології та дитячої рентгенології ХМАПО.
02.09.2020
Міністерство охорони здоров’я України оголосило конкурс з 01.09.2020 на заміщення посади ректора ХМАПО
21.08.2020
До уваги слухачів циклів спеціалізації та підвищення кваліфікації!
21.08.2020
Бюджетні місця у Медичному інституті ХМАПО!