Наша історія Адміністрація Структура Навчання в академії Клінічна  робота Корисні посилання Контакти
 Факультеты, кафедры
 Завідувач кафедри - професор Ринденко Віктор Григорович

Кафедра травматології, анестезіології та військової хірургії

Кафедра була заснована ректором Харківської медичної академії післядипломної освіти проф. М.І. Хвисюком в 1977 р., який до речі був першим завідувачем, і на той час мала назву «Кафедра  ортопедії, травматології та вертебрології». Це була перша на теренах СРСР кафедра на якій проводилось цикли удосконалення з проблем патології хребта, які на той час були вкрай актуальними через значне відставання вітчизняної науки в цьому напрямку. За короткий час М.І. Хвисюку вдалось створити передову школу з вертебрології, яка провела  глибоке наукове вивчення пошкоджень та захворювань хребта.  В стислі терміни було виконано значне число НДР та захищено докторські (М.О. Корж, Г.І. Фаддєєв, О.С. Чикунов та інш.) та кандидатські дисертації (О.І. Продан, В.В. Фендріков, М.І. Завеля, В.Б. Волков та інш.) Була по суті сформована нова спеціальність – вертебрологія.

На курсах удосконалення та стажування тільки з питань вертебрології пройшли підготовку більш тисячі лікарів, в тому числі 26 іноземних спеціалістів, та відкрито декілька вертебрологічних відділень. 

З квітня 2014р. кафедрою розпочато проведення циклів тематичного удосконалення «Актуальні питання бойових та множинних пошкоджень» для лікарів лікувального профілю.  Кількість слухачів в 2014 р. склала 99 лікаря, з 2015р. – 266. Більшість  циклів проводились як виїзні. У зв’язку з частковою зміною напрямку в роботі кафедри 03.11.2014р. проведено перейменування назви кафедри на «Кафедра травматології, анестезіології та військової хірургії» та почато використання Військово-медичного клінічного центру Північного регіону, як однієї з клінічних баз кафедри з залученням до викладання його спеціалістів. 

Співробітники кафедри:

Завідувач кафедри - професор Ринденко Віктор Григорович.

Завуч кафедри – доцент Пастух Василь Вікторович.

Професора: Хвисюк Олександр Миколайович, Зеленецький Іван Борисович, Коломаченко Віталій Іванович

Доценти: Бабалян Володимир Олександрович, Кривобок Віктор Іванович, Пустовойт Катерина Борисівна, Сикал Олександр Олександрович.

Асистенти: Брик Руслан Петрович, Кальченко Андрій Вікторович, Павлов Олексій Дмитрович.

  Основні напрямки в учбовій роботі кафедри пов’язані з використанням сучасних принципів лікування переломів, наданню допомоги потерпілим з множинними, поєднаними пошкодженнями та бойовими травмами, а також анестезіологічне забезпечення з широкою розробкою методів регіонарного знеболення. Наукові дослідження кафедри проводяться в цих же напрямках та суттєво доповнюються розробками сучасних методів регіонального знеболення.

Виконуються 2 докторські та 2 кандидатських дисертацій по 2-х НДР, одна з них сумісно з Інститутом патології хребта та великих суглобів ім. проф. М.І. Сітенко.

     Щороку кафедрою проводиться більше 30 циклів тематичного удосконалення та передатестаційної підготовки. Основні тематичні цикли такі:

1.      Спеціалізація "Ортопедія і травматологія"

2.      ТУ "Актуальні питання бойових та множинних пошкоджень" (для лікарів лікувального профілю). Куратор зав. кафедрою, проф. Ринденко В. Г.)

3.      ТУ "Актуальні питання множинних та поєднаних пошкоджень" (для ортопедів-травматологів, хірургів, нейрохірургів, анестезіологів). Куратор зав. кафедрою, проф. Ринденко В. Г.)

4.      ТУ «Больові синдроми опорно-рухового апарату, консервативне лікування та ортопедична реабілітація" (для лікарів лікувального профілю). Куратор доц. Сикал О.О.

5.      ТУ «Діагностика та лікування деструктивних пошкоджень опорно-рухового апарату" (для лікарів лікувального профілю). Куратор доц. Сикал О.О.

6.      ТУ "Вроджена та набута патологія опорно-рухової системи у дітей" (для лікарів лікувального профілю). Куратор проф. Зеленецький І. Б.

7.      ТУ "Ендоскопічні методики в ортопедії та травматології" (для ортопедів-травматологів, хірургів). Куратор доц. Бабалян В.О.

8.      ТУ "Сучасні оперативні технології в ортопедії та травматології" (для ортопедів-травматологів, хірургів). Куратор доц. Бабалян В. О.

9. ТУ "Лікувальні блокади" (для ортопедів-травматологів, анестезіологів, невропатологів, нейрохірургів, онкохірургів, фізіотерапевтів, рефлоксотерапевтів).  Куратор доц. Коломаченко В. І.

10.     ТУ "Регіональна анестезія та лікувальні блокади" (для лікарів лікувального профілю). Куратор асист. Брик Р. П.

11.    ТУ "Невідкладні стани при бойових та множинних пошкодженнях, анестезіологічне забезпечення та інтенсивна терапія" (для лікарів лікувального профілю). Куратор асист. Брик Р.П.

12. Симуляційний тренінг «Остеосинтез при переломах кісток верхньої кінцівки». Куратор доц. Пастух В.В.

13. Симуляційний тренінг «Остеосинтез при переломах кісток нижньої кінцівки». Куратор доц. Пастух В.В.

14. Симуляційний тренінг «Артроскопія кульшового та колінного суглобів». Куратор доц. Бабалян В.О.

15. Симуляційний тренінг «Ендопротезування кульшового суглобу». Куратор доц. Бабалян В.О.

16. Симуляційний тренінг «Ендопротезування колінного суглобу». Куратор доц. Бабалян В.О.


Навчально-виробничий план кафедри на 2020 рік (бюджет)

Навчально-виробничий план кафедри на 2020 рік (платні цикли)

Перелік навчальних посібників для самостійної роботи слухачів

Список рекомендованої літератури до циклів для самостійної роботи слухачів

українська  
27.11.2020
Урочисте відкриття меморіальної дошки К.К. Макаренко 26 листопада 2020 року
25.09.2020
З 25 вересня 2020 р. виконання обов'язків ректора ХМАПО покладено на Вороньжева Ігоря Олександровича, завідувача кафедри рентгенології та дитячої рентгенології ХМАПО.
02.09.2020
Міністерство охорони здоров’я України оголосило конкурс з 01.09.2020 на заміщення посади ректора ХМАПО
21.08.2020
До уваги слухачів циклів спеціалізації та підвищення кваліфікації!
21.08.2020
Бюджетні місця у Медичному інституті ХМАПО!