Наша історія Адміністрація Структура Навчання в академії Клінічна  робота Корисні посилання Контакти
 Факультеты, кафедры
 Завідувач кафедри - д.м.н., професор Морозова Неллі Сергіївна

Кафедра дезінфектології та профілактики  інфекцій, зв'язаних з наданням медичної допомоги

Кафедра дезінфектології та профілактики внутрішньолікарняних інфекцій заснована у 1987 році на базі циклу дезінфекції та стерилізації ХІУЛ. Організатором і завідуючою кафедри стала д.м.н., професор Н.С. Морозова.

На кафедрі в різний час працювали: доценти Л.І. Карпенко, В.І. Семішев та інші, які внесли суттєвий вклад у розвиток дезінфектології та вирішення проблеми боротьби з внутрішньолікарняними інфекціями.

Професорсько-викладацький склад кафедри у теперішній час: завідувач - доктор медичних наук, професор Морозова Неллі Сергіївна, доценти - І.В. Коробкова, Г.С. Головчак, ст. викладачі – С.В.Рідний, О.О.Попов.        

Кафедра розташована на території Харківської обласної дезінфекційної станції. Клінічні бази - міський клінічний пологовий будинок №4 з неонатологічним центром, обласна клінічна інфекційна лікарня, що дає можливість максимально наблизити учбовий процес до реальних умов.

Кафедрою проводяться: передатестаційні цикли «Дезінфекційна справа», цикли спеціалізації «Дезінфекційна справа», тематичних удосконалень фахівців вищої й середньої ланки санітарно-епідеміологічної й дезінфекційної служби, лікувально-профілактичних установ: «Профілактика та заходи боротьби з внутрішньолікарняними інфекціями», «Дезінфекція та стерилізація в сучасних умовах», дезінструкторів «Дезінфекція, дезінсекція, дератизація в профілактиці інфекційних захворювань».

Кафедра дезінфектології та профілактики ВЛІ є опорною за фахом "Дезінфекційна справа". Щорічно на кафедрі навчаються в середньому 350  фахівців санітарно-епідеміологічної служби і лікувально-профілактичних закладів.

З 2001 року проводяться цикли підготовки лікарів-дезінфекціоністів структур різних форм власності на госпрозрахунковій основі.  

З перших років свого існування кафедра працює над науковими проблемами "Розробка методів антиінфекційного захисту інвазійних медичних технологій в лікувальних закладах". За останні роки згідно програми ВОЗ кафедра стала провідною в Україні по розробці методів боротьби з переносниками збудників інфекційних хвороб та методологічних основ визначення стійкості мікроорганізмів до дезінфекційних препаратів.

Розроблена і затверджена регіональна Програма по профілактиці ВЛІ.

Співробітниками кафедри отримано 14 авторських свідоцтв і патентів, видано 10 методичних рекомендацій за рішенням МОЗ, 3 монографії, підручник,  опубліковано понад 500 наукових статей у журналах і збірниках.

 В практику роботи СЕС та ЛПЗ впроваджені наукові розробки кафедри: очищення, дезінфекція, стерилізація ендоскопів та наркозно-дихальної апаратури, методи лабораторного контролю якості дезінфекції та стерилізації, визначення чутливості/стійкості госпітальних штамів мікроорганізмів до дезінфікуючих засобів, метод визначення контамінації дезінфікуючих засобів.

Викладачі кафедри постійно беруть участь у оцінці взаємозалежності епідемічного і лікувально-діагностичного процесів в ЛПЗ, комісійних експертиз за матеріалами кримінальних справ щодо захворювання ВЛІ, експертної оцінки нової стерилізаційної апаратури, яка затверджується для використання в Україні. Приймають участь в роботі комісій МОЗ по розробці наказів.

Основною стратегією кафедри є подальший розвиток пріоритетних напрямків в дезінфектології, вирішення актуальних питань в проблемі внутрішньолікарняних інфекцій, розробка пропозицій для практичної охорони здоров’я, модернізації системи післядипломної підготовки фахівців.


Навчально-виробничий план кафедри на 2020 рік (платні цикли)

Навчально-виробничий план кафедри на 2020 рік 

Перелік навчальних посібників кафедри

Список рекомендованої літератури за фахом Дератизація

Список рекомендованої літератури за фахом Дезінсекція

Список рекомендованої літератури за фахом Дезінфекція

українська  
27.11.2020
Урочисте відкриття меморіальної дошки К.К. Макаренко 26 листопада 2020 року
25.09.2020
З 25 вересня 2020 р. виконання обов'язків ректора ХМАПО покладено на Вороньжева Ігоря Олександровича, завідувача кафедри рентгенології та дитячої рентгенології ХМАПО.
02.09.2020
Міністерство охорони здоров’я України оголосило конкурс з 01.09.2020 на заміщення посади ректора ХМАПО
21.08.2020
До уваги слухачів циклів спеціалізації та підвищення кваліфікації!
21.08.2020
Бюджетні місця у Медичному інституті ХМАПО!