Наша історія Адміністрація Структура Навчання в академії Клінічна  робота Корисні посилання Контакти

 Новини


24.04.2019
Фахівці кафедр академії провели міждисциплінарну науково-практичну конференцію для лікарів первинної ланки «Сучасні аспекти вакцинопрофілактики інфекційних захворювань»
Фахівці кафедри поліклінічної педіатрії та кафедри терапії, нефрології, загальної практики – сімейної медицини ХМАПО в межах виїзних циклів тематичного удосконалення «Диференційна діагностика симптомів та синдромів в поліклінічній педіатрії» і «Фармакотерапія хвороб внутрішніх органів» під егідою Управління охорони здоров’я Черкаської облдержадміністрації 18 квітня 2019 р. (м. Черкаси) провели міждисциплінарну науково-практичну конференцію для лікарів первинної ланки «Сучасні аспекти вакцинопрофілактики інфекційних захворювань». 
У вступному слові Директор Черкаського обласного навчально-тренінгового центру підвищення кваліфікації лікарів ЧОР  В.А. Дроботенко, на базі якого було проведено зазначений захід, підкреслив важливу роль співробітників ХМАПО  у перепідготовці та підвищенні кваліфікації лікарів Черкаської області.  Також В.А. Дроботенко визначив перспективність впровадження сучасних форм та методів інтерактивного особистісно-орієнтованого навчання із застосуванням дистанційних технологій в системі безперервного професійного розвитку лікарів, зокрема в Черкаському регіоні.
Начальник Управління охорони здоров’я Черкаської облдержадміністрації М.В. Лобас (м. Черкаси) в доповіді «Медична реформа: перші результати та перспективи реформування первинної допомоги в Черкаському регіоні» наголосив, що медична реформа, яка вже розпочалася з первинної медичної допомоги, вимагає від лікарів підтримувати і покращувати стандарти професійної діяльності відповідно до потреб сфери охорони здоров’я. Профілактика інфекційних захворювань залишається одним із основних напрямків роботи лікарів, яка спрямована на збереження та зміцнення здоров’я населення в сучасних умовах розвитку медичної галузі.
З доповіддю «Спалах кору в Україні. Запобігти епідемії може тільки вакцинація» виступила експерт з вакцинації завідувач кафедри поліклінічної педіатрії ХМАПО професор Цодікова О.А. (м. Харків). 
Завідувач кафедри терапії, нефрології, загальної практики – сімейної медицини ХМАПО професор Більченко О.В в доповіді «Грип: щеплення від грипу» представив сучасні дані щодо вакцинації — найдієвішого засобу для профілактики грипу. Підкреслено, що передусім щеплення рекомендоване людям, які входять до груп ризику (медпрацівникам; учителям; дітям раннього віку; вагітним; літнім людям віком від 60 років;пацієнтам із хронічними захворюваннями). Вакцина не впливає негативно на імунітет людини, а зміцнює його і змушує працювати більш активно і продуктивно.
У виступі доцента кафедри поліклінічної педіатрії ХМАПО Лапіної І.Г (м. Харків) «НППІ:що треба знати лікарю первинної ланки та батькам» була надана інформацію про несприятливі події після імунізації, зокрема такі, що потребують подальшого розслідування.   Підкреслено, що припинення щеплень або навіть тимчасове зниження охоплення ними загрожує розвитком епідемій. Втім без належного моніторингу безпеки вакцин неможливо реалізувати поставлені завдання.
Професор Цодікова О.А. в доповіді «Рак шийки матки: страхи та надія» висвітлила сучасні методи діагностики вірусу папіломи людини,  стратегічні аспекти імунопрофілактики розвитку онкологічних змін шийки матки та  необхідність проведення роз’яснювальної роботи серед медичних працівників та населення щодо вакцинації дівчат - підлітків. 


українська  
27.11.2020
Урочисте відкриття меморіальної дошки К.К. Макаренко 26 листопада 2020 року
25.09.2020
З 25 вересня 2020 р. виконання обов'язків ректора ХМАПО покладено на Вороньжева Ігоря Олександровича, завідувача кафедри рентгенології та дитячої рентгенології ХМАПО.
02.09.2020
Міністерство охорони здоров’я України оголосило конкурс з 01.09.2020 на заміщення посади ректора ХМАПО
21.08.2020
До уваги слухачів циклів спеціалізації та підвищення кваліфікації!
21.08.2020
Бюджетні місця у Медичному інституті ХМАПО!