Наша історія Адміністрація Структура Навчання в академії Клінічна  робота Корисні посилання Контакти

 Новини


30.10.2019
Міжвузівський науково-практичний семінар

Відбувся міжвузівський науково-практичний семінар «Сучасні аспекти клінічної та лабораторної діагностики захворювань нирок та сечовивідних шляхів у дітей» за участі кафедри клінічної лабораторної діагностики Національного Фармацевтичного Університету та кафедри педіатрії Харківської медичної академії післядипломної освіти (29.10.2019р.) на базі КНП «Міська дитяча поліклініка № 23».   Семінар проводиться вдруге, минулого року він був присвячений патології шлунково-кишкового тракту, цього року розглядалася патологія сечовивідних шляхів і нирок у дітей з точки зору клініцистів і фахівців з лабораторної діагностики у вигляді бінарних доповідей.

Семінар побудовано таким чином, що спочатку доповідають клініцисти - співробітники кафедри педіатрії, а потім співробітники кафедри клінічної лабораторної діагностики. Клінічні прояви розглядаються в залежності від етіопатогенетичних чинників, у тому числі тих, які розвиваються по первинно- та вторинно-аутоімунному механізму.

Щодо лабораторної діагностики, то вона має велике прогностичне значення у відношенні наслідків ниркової патології: ХНН (хронічне ушкодження нирок), урогенного сепсису, фіброзу та апоптозу тканини нирок, оцінки швидкості клубочкової фільтрації та канальцієвої секреції, стану нефронів в цілому.

Контингент учасників і слухачів: лікарі-педіатри МДП № 23 і 24, лікарі-інтерни кафедри педіатрії, студенти IV - V курсів ХНФУ, адміністрація лікувальних закладів, співробітники відповідних кафедр, аспіранти, іноземні клінічні ординатори кафедри педіатрії.

Семінар має науково-практичне значення, оскільки розглядає проблему міждисциплінарно, що є цікавим як для клініцистів-педіатрів, так і для фахівців з лабораторної діагностики, які приймали активну участь в обговоренні, було багато запитань.

В подальшому планується проведення подібних заходів, присвячених різноманітним нозологічним формам з клініко-лабораторної точки зору.
українська  
05.03.2021
Засідання Вченої ради ХМАПО
15.02.2021
До уваги абітурієнтів!
12.02.2021
ХМАПО БОРЕТЬСЯ!
21.01.2021
Харківська медична академія післядипломної освіти планує реорганізувати свою діяльність
16.01.2021
КОНФЕРЕНЦІЯ ТРУДОВОГО КОЛЕКТИВУ ХМАПО