12.12.2019
Кафедра анестезіології та інтенсивної терапії ХМАПО відзначила свій 60-річний ювілей.

Наше гасло: DIVINUM OPUS - SEDARE DOLOREM

Наприкінці листопада 2019 року кафедра анестезіології та інтенсивної терапії ХМАПО відзначила свій 60-річний ювілей.

У 1959 році на базі 2-ї міської клінічної лікарні м. Харків – однією з найперших на теренах України – була організована кафедра торакальної хірургії та анестезіології тоді Українського інституту удосконалення лікарів (УІУЛ), м. Харків. Початок становлення кафедри пов’язаний з ім’ям видатного хірурга, вченого, патріота України професора О.О. Шалімова.  Спочатку кадровий склад кафедри був нечисленним: зав. каф. проф. О.О. Шалімов, доцент І.І. Лощенко, асистенти А.Г. Винниченко, В.Т. Зайцев, В.Т. Дубік і Е. П. Яроцька.

У травні 1966 року відповідно до наказу № 287 від 14.04.1966 року прийнято рішення про створення самостійної кафедри анестезіології та реаніматології, яку очолив доцент, к.мед.н. В.А. Аркатов.

Наступником проф. В.А. Аркатова став проф. Звєрєв В. В., який в 1993 р. очолив кафедру на той час вже Харківської медичної академії післядипломної освіти (ХМАПО).

З 2005 року кафедрою завідує професор В.Й. Лисенко. Наукова діяльність співробітників кафедри в 2000-і роки спрямована на підвищення безпеки оперативних втручань у пацієнтів з супутньою серцево-судинною патологією в абдомінальній хірургії, ортопедії і травматології шляхом вдосконалення варіантів анестезії та фармако-метаболічної корекції.

Виконуючи свою роботу у співробітництві з кафедрою анестезіології та інтенсивної терапії ХМАПО, отримали науковий ступень доктора медичних наук: В.Ф. Безпальчій, В.Т. Дубик, Г.А. Шифрін, В.В. Звєрєв, А.А. Сіренко, А.Н. Стащук, З.А. Ткачук, В.Й. Лисенко, І.М. Межірова, М.А. Георгіянц, В.В. Гнатів, В.С. Фесенко, С.В. Курсов, В.І. Коломаченко.

Також на кафедрі захищені 89 кандидатських дисертацій, з них аспірантами - 33, клінічними ординаторами - 25, лікарями практичної охорони здоров'я - 31. За останні 15 років захищено 22 кандидатські і 2 докторські дисертації.

Багато випускників кафедри анестезіології ХМАПО стали завідувачами відділень анестезіології та інтенсивної терапії (на Харківщині та в інших областях України).

Видано 35 методичних рекомендацій, 5 монографій, 12 навчальних посібників. Щорічно кафедра проводить цикли інтернатури, спеціалізації, тематичного удосконалення, передатестаційної підготовки, навчання в клінічній ординатурі, аспірантурі.

За часи роботи на кафедрі пройшли післядипломну медичну підготовку більше 7500 лікарів-курсантів, 98 клінічних ординаторів, 33 аспіранта, 35 іноземних лікарів.

У теперішній час у складі кафедри: завідувач кафедри професор Лисенко В.Й.; доценти кафедри: Карпенко Є.О., Малоштан В.А., Голяніщев М.О.; асистенти: к.мед.н. Ляшко А.Л., к.мед.н. Волошин М. І., к.мед.н. Лобойко К. М.; аспіранти: Морозова Я.В., Трофимович Є.О., Супрун А.С.

Співробітники кафедри беруть активну участь в роботі Товариства анестезіологів Харківщини, Асоціації анестезіологів України, Європейської асоціації анестезіологів, конгресів і з'їздів з міжнародною участю як в Україні, так і за кордоном.

Колектив кафедри отримує інтелектуальне й емоційне задоволення, пов'язане з улюбленою роботою і пошуком новизни, що активує життєдіяльність кафедри.

25.02.2020
У лютому 2020 року в Харківській медичній академії післядипломної освіти українським Органом сертифікації системи менеджменту якості був проведений незалежний зовнішній аудит та виданий сертифікат на систему менеджменту якості ISO 9001, що відповідає вимо
18.02.2020
10 лютого міжнародна громадськість відзначила Міжнародний день боротьби з епілепсією. Співробітники кафедри неврології і дитячої неврології ХМАПО і кафедри психіатрії ХМАПО взяли активну участь в організації та проведенні заходу в Харкові.
Разультати голосування у другому турі виборів ректора ХМАПО
07.02.2020
Протокол виборчої комісії з виборів керівника закладу вищої освіти ХМАПО
07.02.2020